Piłka nożna: Powiatowe derby dla Orkana

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Starcie dwóch powiatowych drużyn było najciekawszym meczem w ramach dziesiątej kolejki trzeciej wielkopolskiej klasy okręgowej.

Na boisku w Klęce miejscowy Phytopharm podejmował Orkana Jarosławiec. Gospodarze objęli prowadzenie w 25. minucie po bramce Jakuba Wolskiego. Po zdobytym golu zawodnicy z Klęki skupili się na grze obronnej. Zawodnikom z Jarosławca ciężko było odnaleźć drogę do bramki mimo zdecydowanej przewagi w kolejnych 45 minutach. Jednak ostatecznie piłkarze spod Środy pokazali charakter i przechylili szalę zwycięstwa na własną korzyść. Wyrównującą bramkę w 75. minucie zdobył Jakub Grząślewicz. Z kolei bramka na wagę zwycięstwa padła w doliczonym czasie gry. Jej autorem w 93. minucie został Kamil Krajewski. Trzy punkty trafiły do Jarosławca.

Zacięty mecz rozegrany został w miniony weekend rozegrany w Zaniemyślu. Tam miejscowy Kłos podejmował Meblorza Swarzędz. Ostatecznie ten mecz zakończył się porażką 2-3. Bramki dla zaniemyślan zdobył Michał Stańczyk w 39. i 73. minucie. Jednak tego meczu napastnika Kłosa nie będzie mógł zaliczyć do całkowicie udanych. W 26. minucie nie wykorzystał on rzutu karnego, co ostatecznie, jak się okazało, wpłynęło na końcowy wynik meczu.

Zaniemyślanie nawiązali walkę z Meblorzem Swarzędzem. Z kolei zawodnicy rezerw Polonii Środa nie potrafili pokonać bramkarza lidera rozgrywek, czyli Przemysława Poznań. Mecz zakończył się spodziewanym zwycięstwem 2-0 dla dominatorów rozgrywek w tej klasie okręgowej.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek