Wydrukuj tę stronę
Policjanci mieli pełne ręce pracy podczas majówki. Policjanci mieli pełne ręce pracy podczas majówki.

Zakrapiany długi weekend

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Weekend majowy na średzkich drogach upłynął pod znakiem alkoholu. W sumie zatrzymano 15 osób. Funkcjonariusze byli wzywani też do różnego rodzaju zdarzeń ponad sto razy. Najwięcej było interwencji wynikających ze sprzeczek osób po spożyciu alkoholu.

Już 30 kwietnia na ul. Kilińskiego policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który jechał quadem „pod wpływem”. Miał w organizmie 1,64 promila alkoholu. Tego samego dnia na ul. Plantaża mundurowi zatrzymali pijanego motorowerzystę, który miał 0,40 promila, a w Pławcach – nietrzeźwych rowerzystów: 65-latka z 1 promilem i 35-latka z 0,42 promila.
W Święto Pracy policjanci nadal prowadzili obławę na kierujących „po piwku”. W miejscowości Teresa motorowerzysta został zatrzymany przez dzielnicowego z Nowego Miasta. Okazało się, że w organizmie 60-latka było 1,16 promila alkoholu. Również 1 maja w Utracie funkcjonariusz zatrzymał 33-letniego kierowcę motoroweru. Mężczyzna był pod wpływem 0,68 promila alkoholu.
Drugiego dnia maja policjanci zatrzymali na ul. Olimpijskiej kierowcę Volkswagena Passata. 35-letni mieszkaniec Środy miał 1,96 promila alkoholu. O godz. 19:10 funkcjonariusz z Nowego Miasta „złapał” w Krzykosach 40-latka, który kierował Renault Scenic, mając w organizmie aż 2,86 promila alkoholu. W Brzeziu zatrzymano 27-letniego kierującego rowerem - miał 1,12 promila.
Święto 3 Maja dla policjantów rozpoczęło się o godz. 8:30 zatrzymaniem na ul. Kórnickiej „wczorajszego” kierowcy. 39-letni mężczyzna prowadził Seata Ibizę, mając 0,76 promila w organizmie. Natomiast o godz. 15:10 w Kijewie u zatrzymanego do kontroli 38-letniego kierowcy motoroweru wykryto 0,24 promila.
5 maja nadal trwała passa „łapania” nietrzeźwych kierowców. O godz. 20:20 policjanci wezwani zostali na ul. Olimpijską do rowerzysty, który się przewrócił. Mundurowi ustalili, że 58-letni rowerzysta zaczepił pedałem o krawężnik i upadł, doznając obrażeń ciała. Miał w organizmie 1,18 promila. Tego samego dnia w Krzykosach dzielnicowy skontrolował kierowcę quada. 45-latek miał w organizmie 2,32 promila alkoholu.
Ciąg dalszy „pijanego” długiego weekendu miał miejsce 6 maja. W Kijewie policjanci zatrzymali kierowcę Volvo. 60-letni mężczyzna miał w organizmie 1,22 promila.
Wszystkim kierowcom zatrzymanym pod wpływem alkoholu odebrano prawo jazdy.
W majówkę policjanci kilka razy podejmowali również czynności wobec pijanych pieszych. Spośród kilku takich zgłoszeń dwa zakończyły się dla mieszkańców naszego powiatu nocą w policyjnej celi.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl