Włamywaczom nie straszna pandemia

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Kradzieże z włamaniem stały się istną plagą w sąsiednich powiatach. W ostatnim czasie sporo odnotowano ich na terenie gminy Kórnik oraz powiatu wrzesińskiego. W powiecie średzkim jak dotąd takie przypadki zdarzają się sporadycznie, ale warto zachować wzmożoną czujność.

W ubiegłym roku średzka Policja wszczęła w sprawie kradzieży z włamaniem 35 postępowań, o 17 mniej niż rok wcześniej. Nie znaczy to wcale, że nie należy być ostrożnym. Policja w ciągu całego roku otrzymała 78 zgłoszeń o kradzieży cudzych rzeczy. 16 zgłoszeń dotyczyło kradzieży samochodów.

W tym roku na terenie naszego powiatu zostały już skradzione trzy auta. Ponadto nasiliły się kradzieże rowerów. Pod koniec stycznia na terenie gminy Nowe Miasto okradziona została działka budowlana. Łupem złodzieja padł przewód elektryczny, który miał posłużyć do wykonania instalacji w całym domu. Na początku lutego okradziony został bus w którym znajdowało się sporo wartościowych elektronarzędzi. Średzkiej Policji udało się zatrzymać sprawców przestępstwa, trzech mieszkańców Środy. Ponadto odzyskano wiele sprzętów pochodzących z przestępstw, w tym także, warte 12 tysięcy złotych, elektronarzędzia z okradzionego busa.

1 marca funkcjonariusze średzkiej Policji zatrzymali włamywacza, który kradł sprzęt elektroniczny z obiektów handlowych.

- Od kilku miesięcy miejscowi policjanci otrzymywali zgłoszenia od zaniepokojonych mieszkańców Borówca, Szczytnik, Mościenicy oraz Kórnika o tym, że pod ich nieobecność w domu, zostali okradzeni. Jak się okazało przestępcy zawsze działali w ten sam sposób. Wchodzili do budynku przez okno tarasowe i wynosili głównie pieniądze, biżuterię i drogie, kolekcjonerskie zegarki – poinformowała poznańska Policja. W tej sprawie kilka dni temu funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali 6 osób.

Do włamań dochodzi także w powiecie wrzesińskim. Na osiedlu Sławno doszło nawet do tego, że złodziej wyłamał okno mimo iż wewnątrz byli domownicy. - Światło było zgaszone, bo kobieta usypiała dziecko – poinformowały Wiadomości Wrzesińskie.

W nocy z czwartku na piątek w Miłosławiu wysadzono bankomat znajdujący się przy jednym z marketów. Sprawcy uciekli nie zabierając gotówki, a bankomat jest nieczynny do tej pory. Podobne zdarzenie miało miejsce w ubiegłym roku w Pyzdrach.

Ostatniej nocy doszło do włamania w Nowym Mieście. Dwóch sprawców próbowało okraść z pieniędzy myjnię samoobsługową. O zdarzeniu na swoim facebookowym profilu powiadomił zajazd Morena. - "Gang Olsena " nie doczytał informacji, że kasetki są codziennie opróżniane i skok stulecia nie udał się – czytamy we wpisie. Podobne zdarzenie miało miejsce na początku grudnia ubiegłego roku w Pięczkowie.

Warto zatem zachować czujność i uważać na podejrzane osoby np. obserwujące domy czy mieszkania. O wszystkich, nawet nieudanych próbach włamania powinno się powiadomić Policję. Niech przestępcy nie czują się bezkarni.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 13 kwietnia
Koronawirus: Stan na dzień 12 kwietnia
Kapsuła czasu w Rumiejkach
Koronawirus: Stan na dzień 11 kwietnia
Akcja strażaków na Jeziorze Raczyńskim