Mieszkanka Środy wykorzystywała osoby w trudnej sytuacji życiowej. Mieszkanka Środy wykorzystywała osoby w trudnej sytuacji życiowej.

Wyłudziła 70 tys. zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kryminalni zajmujący się sprawami gospodarczymi postawili zarzuty 41-letniej mieszkance Środy. Kobieta dokonywała wyłudzeń kredytów, nakłaniając do współdziałania osoby w trudnej sytuacji ekonomicznej.

Na początku lutego miał miejsce finał gospodarczego procederu wyłudzeń kredytów na terenie powiatu średzkiego. Od kilku miesięcy uprawiała go mieszkanka Środy. 41-latka mając własną działalność gospodarczą szukała osób, które mogły by wziąć na siebie kredyt. Ona zaś, jako pomysłodawczyni przestępstwa, dbała o wszystkie potrzebne formalności, m.in. fikcyjnie potwierdzała, że osoby starające się o pożyczkę mają dochód i są zatrudnione w jej firmie. Po przyznaniu kredytu i wypłacie pieniędzy, kobieta zabierała zdecydowaną większość gotówki. Nieduży procent kwoty oddawała podstawionej osobie.
Średzianka swoich wspólników szukała wśród osób w trudnej sytuacji życiowej oraz nieznających się na procedurach administracyjnych.
Funkcjonariusze Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją postawili kobiecie zarzuty za oszustwa gospodarcze i wyłudzenie pożyczek na kwotę ponad 70 tys. zł. Jednocześnie nie wykluczają, że sprawa może mieć charakter rozwojowy.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 13 kwietnia
Koronawirus: Stan na dzień 12 kwietnia
Kapsuła czasu w Rumiejkach
Koronawirus: Stan na dzień 11 kwietnia
Akcja strażaków na Jeziorze Raczyńskim