Prawie 3 promile alkoholu! Fot. KPP w Środzie

Prawie 3 promile alkoholu!

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Policjanci zatrzymali samochód poruszający się całą szerokością jezdni. Za kierownicą siedziała kobieta, która miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

W piątek, 19 marca, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z grupy SPEED zatrzymali w miejscowości Brzezie (gm. Środa Wlkp.) samochód marki vw bora. Do zdarzenia doszło o godzinie 11:24. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na pojazd, ponieważ poruszał się całą szerokością drogi.

- Raczej nie było wątpliwości, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Zatrzymaliśmy auto na poboczu, a wewnątrz vw bory zoczyliśmy, że za kierownicą siedzi upojona alkoholem kobieta. - relacjonuje sierż. sztab. Jakub Mikołajczak, który przeprowadzał tę kontrolę.

- Asp. Bogdan Konieczny wspomina, że 36-latka z trudem opuściła auto, chwiała się na nogach, od razu było widać, że znajduje się pod znacznym działaniem procentów. Sprawdziliśmy jej stan trzeźwości. Urządzenie wykazało, że w jej organizmie znajduje się 2,8 promila alkoholu. Stężenie alkoholu rosło, bo kolejne badanie pokazało już 3 promile – poinformowała st. asp. Edyta Kwietniwska, Oficer Prasowy KPP w Środzie.

Nietrzeźwa mieszkanka gminy Krzykosy nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami. Przyznała, że wsiadła za kierownicę, gdyż chciała podszkolić sztukę jazdy, ponieważ ma zamiar wkrótce ubiegać się o prawo jazdy.

Trzeźwy okazał się właściciel auta, który podróżował na miejscu pasażera. W dodatku posiadał on uprawnienia do kierowania. Sprawą nietrzeźwej kierującej zajmie się sąd. Za udostępnienie auta osobie nietrzeźwej i bez uprawnień karę może ponieść także właściciel.

 

 

Media

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 13 kwietnia
Koronawirus: Stan na dzień 12 kwietnia
Kapsuła czasu w Rumiejkach
Koronawirus: Stan na dzień 11 kwietnia
Akcja strażaków na Jeziorze Raczyńskim