Bank Pekao
Nie tylko wręczają mandaty Fot. Straż Miejska w Środzie Wlkp.

Nie tylko wręczają mandaty

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Pomoc w sytuacjach kryzysowych zarówno wobec ludzi, jak i mienia - to jeden z punktów na liście zadań leżących po stronie Policji. Trudno powiedzieć, czy rozładowany akumulator do takich sytuacji należy, ale z pewnością nie można średzkiej Policji zarzucić znieczulicy.

Zdarzenie miało miejsce w poprzednią środę około godziny 10:20 na ul. Niedziałkowskiego. W pobliżu przejazdu kolejowego posłuszeństwa odmówił samochód daewoo matiz. Jak powiadomił nas Czytelnik, który widział całe zajście, na miejscu pojawił się patrol Policji. Funkcjonariusze pomogli kierowcy w uruchomieniu samochodu. - Kierowca bardzo zadowolony z pomocy mógł udać się w dalszą drogę – informuje Czytelnik, który zdecydowanie popiera taką postawę.

Niska temperatura ma wpływ na działanie akumulatora. Około 10 procent swojej mocy traci on już w temperaturze 0 stopni Celsjusza. Przy -10 stopniach akumulator zachowuje około 70 procent mocy, a przy -20 stopni Celsjusza jego wydajność spada o połowę. W przypadku, gdy akumulator jest już mocno wyeksploatowany, jego parametry na mrozie są jeszcze niższe.

Nie tylko funkcjonariusze Policji pomagają. Na początku miesiąca problemy z uruchomieniem samochodu marki seat miał jeden z mieszkańców Środy. W tym przypadku z odsieczą pospieszyła Straż Miejska. Za pomocą kabli rozruchowych udało się uruchomić pojazd.

Jak widać można liczyć na średzkie służby mundurowe, niemniej warto wyposażyć samochód w sprawny akumulator, a na wszelki wypadek posiadać przy sobie przewody rozruchowe.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Potencjalny morderca w areszcie
Sprzedaż alkoholu w ubiegłym roku
Tą tragedią żyło tysiące średzian. Czy dziś jej życie może stać się przykładem świętości?
Wielki Post, czyli czas nawrócenia się
Henriquez na dłużej w Polonii!