Bank Pekao
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wczoraj, 19 lutego, tuż przed godziną 19:00 w miejscowości Jeziory Małe doszło do tragicznego wypadku.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki audi, 24 letni mieszkaniec gminy Zaniemyśl, nie zauważył znajdującego się na jezdni pieszego, wskutek czego doszło do potrącenia. Niestety, mimo trwającej niemal godzinę reanimacji, prowadzonej przez funkcjonariuszy Policji, strażaków i Zespół Ratownictwa Medycznego, 60-letniego pieszego, mieszkańca gminy Zaniemyśl, nie udało się uratować.

Na czas prowadzonych czynności droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana. Strażacy kierowali samochody objazdami przez ul. Spacerową bądź Wiśniową.

Przyczyny wypadku wyjaśnia Komenda Powiatowa Policji w Środzie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej. Więcej o tym zdarzeniu przeczytacie w najbliższym wydaniu Głosu Powiatu Średzkiego.

Średzka Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drogach. Apel ten dotyczy zarówno kierowców, jak i pieszych czy rowerzystów. - Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na zagrożenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na drodze jest ich niewidoczność dla kierujących pojazdami. W trosce o nasze życie i zdrowie nie zapominajmy o elementach odblaskowych, które pozwolą nam na bycie widocznym i w dużej mierze pozwolą uchronić się przed niebezpieczeństwem – mówi komisarz Marcin Puzicki, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Środzie, apelując jednocześnie do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości pojazdów do sytuacji na drodze.

Niespełna miesiąc temu średzka drogówka prowadziła działania „NURD – Niechronieni użytkownicy ruchu drogowego”. W trakcie trwania akcji funkcjonariusze ujawnili 33 wykroczenia.
- Dziesięciu pieszych ukarano za przechodzenie w miejscu niedozwolonym, wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżających pojazd, czy też za przechodzenie na czerwonym świetle. Natomiast 7 osób ukaranych to byli kierowcy, którzy popełnili wykroczenia wobec pieszych. Tu głównie w grę wchodziło nieustąpienie pierwszeństwa pieszym będącym na przejściu dla pieszych – informuje st. asp. Edyta Kwietniewska, Oficer Prasowy KPP w Środzie.

W całym kraju najczęściej do zdarzeń drogowych dochodzi wtedy, gdy kierujący nie dostosują prędkości pojazdu do warunków panujących na drodze, a w przypadku pieszych przyczyną zwykle jest nieostrożne wejście na jezdnię przed jadącym pojazdem. Najwięcej wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym Policja odnotowuje w województwach: mazowieckim, wielkopolskim i łódzkim.

Wczorajszy wypadek to już drugie śmiertelne potrącenie w gminie Zaniemyśl w ciągu ostatnich czterech miesięcy. Do podobnego zdarzenia doszło 23 października ubiegłego roku niedaleko Lubonieczka. O wypadku przeczytacie tutaj.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Potencjalny morderca w areszcie
Sprzedaż alkoholu w ubiegłym roku
Tą tragedią żyło tysiące średzian. Czy dziś jej życie może stać się przykładem świętości?
Wielki Post, czyli czas nawrócenia się
Henriquez na dłużej w Polonii!