Wydrukuj tę stronę
Postrach piratów drogowych Fot. KPP w Środzie

Postrach piratów drogowych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wyglądając za okno trudno dostrzec choćby najmniejsze przejawy wiosny. Czas jednak biegnie nieubłaganie i pewne jest, że za kilka tygodni zapomnimy o śnieżycach i mrozie. Do kalendarzowej wiosny jeszcze ponad miesiąc, ale już teraz starostwo o niej myśli.

Komenda Powiatowa Policji w Środzie poinformowała, że choć do wiosny jest jeszcze trochę czasu, to funkcjonariusze z patroli motocyklowych są już gotowi na jej nadejście.

- Patrole motocyklowe mocno wspierają bezpieczeństwo na drogach. Są bardzo mobile. Mogą szybko dojechać na miejsce wypadku, łatwiej przemieszczają się po ruchliwej trasie katowickiej, na których przeważa transport ciężki. Na jednośladach pracujemy od marca do nawet listopada. W całym ubiegłym roku dwóch funkcjonariuszy pełniących służbę na tym środku transportu ujawniło ponad siedemset wykroczeń – mówi komisarz Marcin Puzicki, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego średzkiej Policji.

Dlaczego teraz, w trakcie zimy, o tym mowa? Otóż Starostwo Powiatowe przekazało funkcjonariuszom dwa specjalne kombinezony przeznaczone do jazdy motocyklem.

- Dla moich policjantów to bardzo wartościowy dar. Na używanych dotychczas ubraniach było widać już ząb czasu. Przestały pełnić swoją funkcję ochronną, bo zwyczajnie się zużyły – twierdzi komisarz Puzicki, zapewniając jednocześnie, że funkcjonariuszy w nowych kombinezonach zobaczymy na motocyklach wraz z nadejściem wiosny. Starostwo przekazało Policji także trzy hełmy motocyklowe.

Warto nadmienić, że średzka komenda na co dzień dysponuje dwoma motocyklami marki honda cbf 1000. Zgodnie z informacją umieszczoną na portalu policja.pl, te maszyny ważą po 195 kg każda, wyposażone są w silniki o pojemności jednego litra. Mogą się rozpędzić aż do 230 km/h, przy czym prędkość 100 km/h osiągają zaledwie w 3,7 sekundy.

- Policjanci pełniący na nich służbę, prócz zwykłych wymagań formalnych, czyli prawa jazdy kat. A, muszą przejść specjalistyczne kursy w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie – informuje szef średzkiej drogówki.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl