Bank Pekao
Nie można być obojętnym Fot. Policja.pl

Nie można być obojętnym

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policja apeluje, żeby nie pozostawać obojętnym na potrzeby drugiego człowieka. Szczególnie chodzi tutaj o zwrócenie uwagi na osoby bezdomne czy nietrzeźwe. Gdy na zewnątrz panuje siarczysty mróz, to właśnie tacy ludzie najszybciej narażeni są na utratę nie tylko zdrowia, ale nawet życia.

- Pomóż i reaguj jeśli widzisz osobę leżącą. Dzwoń pod numer 112 – apeluje średzka Policja, a wraz z nią wszystkie komendy w kraju.

Z policyjnych statystyk wynika, że tylko w styczniu w całym kraju z powodu wychłodzenia organizmu zmarły 22 osoby. W pierwszym tygodniu lutego odnotowano już sześć takich przypadków. Są to przerażające statystyki biorąc pod uwagę fakt, że ubiegłej zimy w całym kraju z powodu wychłodzenia organizmu zmarło 30 osób. Nie dopuśćmy do sytuacji z zimy 2018/19, kiedy to mróz był przyczyną śmierci 72 osób. Jak informują synoptycy, mróz na razie z nami pozostanie, a co za tym idzie, nadal może zbierać śmiertelne żniwo.

- W tym okresie policjanci systematycznie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Udzielają potrzebującym informacji, w jakich placówkach mogą znaleźć schronienie i bezpiecznie przetrwać zimę. Pamiętajmy, że naszym wspólnym obowiązkiem jest dbałość o życie i zdrowie drugiego człowieka. Dlatego każdy śpiący na ławce, osłabiony czy nietrzeźwy człowiek to moment, by reagować – zwraca się do mieszkańców st. asp. Edyta Kwietniewska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie.

Warto zatem zainteresować się losem osób samotnych, starszych i bezdomnych. Gdy widzimy osobę leżącą lub siedzącą na ziemi, ławce czy przystanku autobusowym powinniśmy niezwłocznie reagować. Zagrożone jest także życie osób, które pomieszkują w miejscach opuszczonych, nieogrzewanych, takich jak np. altanki ogrodowe, pustostany czy nawet wiaty śmietnikowe.

- Starajmy się okazać życzliwe serce i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie. Pamiętajmy jeden telefon może uratować czyjeś życie – apeluje średzka Policja.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Potencjalny morderca w areszcie
Sprzedaż alkoholu w ubiegłym roku
Tą tragedią żyło tysiące średzian. Czy dziś jej życie może stać się przykładem świętości?
Wielki Post, czyli czas nawrócenia się
Henriquez na dłużej w Polonii!