Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Okres świąteczny przebiegał na drogach powiatu dość spokojnie. Znacznie gorzej było już w Sylwestra i w Nowy Rok. Sporo osób zdecydowało się prowadzić po spożyciu alkoholu.

W pierwszy dzień świąt na granicy powiatu średzkiego i jarocińskiego kierowca samochodu marki chatenet stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do uderzenia w barierkę i przewrócenia samochodu na bok. Wezwani na miejsce funkcjonariusze Policji przebadali kierowcę alkomatem. Jak się okazało 29-letni mieszkaniec naszego powiatu miał w 2,60 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo był on poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

W pierwszy dzień po świętach Bożego Narodzenia w godzinach przedpołudniowych na DK 11 w miejscowości Brodowo policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki daewoo matiz. Jak się okazało, 62-letni mieszkaniec naszego powiatu prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, mając 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sporządzona przez funkcjonariuszy dokumentacja została przekazana do KPP w Środzie, która prowadzi w tej sprawie postępowanie.

W przeddzień Sylwestra na ul. Kosynierów funkcjonariusz WRD zatrzymał do kontroli pojazd marki aixam. Za kierownicą siedział 69-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Mężczyzna był trzeźwy ale posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wszystkich kategorii.

Tego samego dnia na ul. Raczyńskiego w Zaniemyślu zatrzymany został mieszkaniec tej miejscowości. Jak się okazało 58-letni mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 3,76 promila alkoholu. Wcześniej kierował on samochodem marki fiat punto lecz zgłaszającemu nie udało się go zatrzymać. Teraz nieodpowiedzialny kierowca za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

W Koszutach na DK 11 zatrzymano ciągnik siodłowy marki man z naczepą. Wcześniej Policja otrzymała zgłoszenie o podejrzeniu, że kierowca może być nietrzeźwy. Jak się okazało 48-letni mieszkaniec Kalisza miał 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

2 stycznia mieszkaniec powiatu średzkiego na ul. Hallera kierował rowerem będąc w stanie po spożyciu alkoholu. Badanie alkomatem wskazało wynik 0,32 promila.

Tego dnia nietrzeźwych rowerzystów zatrzymano także w Boguszynie i w Chociczy. W tym pierwszym przypadku 55-letni mężczyzna miał 0,28 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, zaś w drugim 0,96 promila.

Jak podkreśla komisarz Marcin Puzicki, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Środzie, okres świąteczny na drogach powiatu średzkiego należał do spokojnych. O wiele gorzej prezentują się statystyki sylwestrowo-noworoczne. Średzka drogówkę w tym czasie wspierała tzw. grupa speed. W 38 przypadkach kierowcy otrzymali mandat za nadmierną prędkość, zatrzymano także 3 dowody rejestracyjne od kontrolowanych pojazdów. Łącznie w wieczór sylwestrowy i w pierwszych dniach nowego roku przeprowadzone zostały 82 kontrole, które były spowodowane głównie łamaniem przez kierowców przepisów ruchu drogowego.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 20 kwietnia
Koronawirus: Stan na dzień 19 kwietnia
Problem jest - zgłoszeń nie ma
Koronawirus: Stan na dzień 18 kwietnia
Kiedy pójdziemy do restauracji?