Wydrukuj tę stronę

Nie mogła wejść do własnego mieszkania

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Roztargnienie, bezmyślność czy głupi żart? Mieszkanka Os. Jagiellońskiego nie mogła dostać się do własnego mieszkania. Powodem miało być celowe uszkodzenie zamków drzwiowych.

W ubiegły poniedziałek funkcjonariusze Policji otrzymali wezwanie na Osiedle Jagiellońskie. Zgłaszająca twierdziła, że ktoś celowo uszkodził jej zamki w drzwiach, przez co nie może ona dostać się do mieszkania. Możliwe, że zamki zostały pozapychane, gdyż nie można było włożyć do nich kluczy.

Przybyły na miejsce patrol potwierdził, że zgłaszająca oczekuje na zewnątrz. Nie podjęła już więcej prób dostania się do mieszkania.

W trakcie interwencji funkcjonariusze Policji ustalili, że… zgłaszająca pomyliła klucze. Żaden z nich nie pasował do zamków, co wyjaśniało, dlaczego nie można ich otworzyć.

Cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie, ale warto w tym miejscu przypomnieć, że nieuzasadnione wezwanie policji jest wykroczeniem, za które grozi grzywna w wysokości nawet 1500 zł. W skrajnych przypadkach może to być jednak nawet 2500 zł.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl