Dwa wypadki na DK11. Jest ofiara śmiertelna Fot. KPP w Środzie

Dwa wypadki na DK11. Jest ofiara śmiertelna

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wczoraj, tj. 1 grudnia, około godz. 18:00 doszło w okolicach Środy do dwóch poważnych zdarzeń drogowych. Oba wypadki miały miejsce na DK11. Wskutek odniesionych obrażeń jedna osoba zmarła.

Do pierwszego wypadku doszło przed godziną 18:00 w okolicach Koszut. W wyniku zderzenia trzech pojazdów ranna została jedna osoba, która wymagała hospitalizacji. W sprawie wypadku postępowanie prowadzi KPP w Środzie. Na czas działań służb ratunkowych droga była całkowicie zablokowana. Kierowcy objeżdżali miejsce zdarzenia przez Trzebisławki.

Zanim udrożniona została DK11 na odcinku Kórnik-Środa, w okolicach Murzynówka doszło do kolejnego wypadku. Z niewyjaśnionych przyczyn kierowca samochodu dostawczego marki citroen jumper zaczął zjeżdżać na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia się lusterkami z pojazdem renault master. Następnie citroen zderzył się czołowo z pojazdem marki dodge caravan, a w dalszej kolejności, z samochodem marki jaguar.

Na miejsce zadysponowano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Jak informuje st. asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy KPP w Środzie, 63-letni kierowca busa, mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, zmarł podczas lotu. W bardzo ciężkim stanie jest kierowca dodge’a, 47-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego. Został on przetransportowany do szpitala we Wrześni. Lżej ranni są natomiast kierowca i pasażerka samochodu marki jaguar. Oboje w wieku 44 lat, mieszkańcy powiatu ostrowskiego, zostali przetransportowani do szpitala w Jarocinie.

W sprawie tego zdarzenia postępowanie wyjaśniające prowadzi średzka Policja pod nadzorem prokuratury. Na polecenie prokuratora zwłoki 63-latka zostały zabezpieczone do badań sekcyjnych w Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu, a pojazd którym kierował zostanie zbadany przez biegłego z dziedziny mechanoskopii.

- Apeluję o zachowanie ostrożności w czasie jazdy. Warunki pogodowe o tej porze roku bywają zmienne. Należy dostosować prędkość do sytuacji na drodze, za kierownicę wsiadać będąc trzeźwym i wypoczętym, zachować bezpieczny odstęp od poprzedzających pojazdów, a przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek. Na drodze nie możemy pozwolić sobie na pomyłki. Kosztują one zbyt wiele. Życzę wszystkim, aby zawsze szczęśliwie dojeżdżali do celu – mówi komisarz Marcin Puzicki, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Środzie.
Bardzo dużym rozproszeniem dla kierowcy jest telefon komórkowy, dlatego oficer zaleca przy rozmowie przez komórkę zatrzymać się, a czas ten przeznaczyć również na krótką przerwę w kierowaniu autem.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Piłkarski skaut. Opłacalny interes czy wolontariat?
Do 2022 roku powstanie 15 turbin wiatrowych!
Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.
Długo trzeba było czekać