Albo bez uprawnień, albo nietrzeźwi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już 1 listopada patrol funkcjonariuszu Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Środzie, zatrzymał do kontroli na ul. Brodowskiej kierowcę samochodu renault megane. Jak się okazało, 21-letni mieszkaniec gminy Środa miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W Brodowie na ul. Kwiatowej 4 listopada kierujący ciągnikiem podczas wymijania zjechał na
prawe pobocze uderzając w przydrożne drzewo, w wyniku czego przyczepiona do ciągnika zgrabiarka do siana zjechała do osi jezdni uderzając w bok samochodu osobowego. Sprawca tego zdarzenia nie miał uprawnień do kierowania ciągnikiem, a pojazd nie posiadał ważnej polisy OC.

7 listopada Policja otrzymała zgłoszenie, że w Zaniemyślu kierowca samochodu vw passat prowadzi pod wpływem alkoholu. Ustalono, że mieszkaniec naszego powiatu zaparkował już auto, ale wcześniej nim jechał. Badanie wykazało 2,06 promila alkoholu w organizmie.

Dwa dni później na ul. Gen. Józefa Hallera w Środzie zatrzymano rowerzystę, który miał w organizmie 1,46 promila alkoholu.

W kolejnym dniu na autostradzie A2, na wysokości miejscowości Staniszewo, doszło do kolizji dwóch pojazdów. 36-letni sprawca, mieszkaniec Stargardu Szczecińskiego, miał 0,5 promila alkoholu w organizmie.

10 listopada w miejscowości Polesie policyjny patrol zatrzymał do kontroli na drodze publicznej 42-latka kierującego motorowerem. Badanie wykazało u mężczyzny 1,10 promila alkoholu.

Tego samego dnia na ul. Daszyńskiego w Środzie zatrzymano rowerzystę. 49-latek miał 3,74 promila alkoholu w organizmie.

Na ul. Romana Dmowskiego 14 listopada motorowerzysta stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w krawężnik i doznał poważnych obrażeń. Badanie wykazało, że 50-latek kierował mając 2,04 promila w organizmie.

O dwie setne promila niechlubny rekord z 10 listopada pobity został przez mieszkańca Środy w dniu 21 listopada. 48-latek kierował rowerem na ul. Nekielskiej będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u niego 3,76 promila alkoholu.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Mniej pociągów na średzkiej stacji
W hokeja gra dzięki tacie. Dziś marzy o igrzyskach
Które drogi wymagają naprawy?
Nie wiesz co zrobić z choinką po świętach?
A jednak są zwolnieni z opłat