Środa: Zmiany w organizacji ruchu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

- Tradycja jest mniej ważna, niż życie- powiedział premier Mateusz Morawiecki w trakcie dzisiejszej konferencji, kiedy ogłosił decyzję o zamknięciu cmentarzy.

- Czekaliśmy z tą decyzją, bo liczyliśmy, że liczba zakażeń będzie malała- kontynuował wypowiedź. Dzisiejszy raport Ministerstwa Zdrowia nie pozostawia jednak złudzeń. W ciągu ostatniej doby wykryto rekordową liczbę 21 629 zakażeń.

Zgodnie z komunikatem, cmentarze zostaną zamknięte jutro, a otwarte dopiero we wtorek. Wyjątek stanowią uroczystości pogrzebowe.

Po ogłoszeniu tej decyzji Polacy masowo ruszyli na groby bliskich. Jak donoszą media, przy większości cmentarzy tworzą się korki. W stan gotowości została postawiona Policja.

Także w Środzie ruch drogowy w rejonie ul. Nekielskiej został sparaliżowany. Policja zablokowała przejazd ul. Nekielską i umożliwiła przygotowanie pracownikom zarządcy drogi dokonania zmian w oznakowaniu.

Jak powiedział Głosowi Powiatu Średzkiego komisarz Marcin Puzicki, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Środzie, w trybie awaryjnym wprowadza się zmianę organizacji ruchu. Obowiązywać będą ustalenia przewidziane na dzień 1 listopada.

To oznacza, że jednokierunkowy ruch zostaje wprowadzony na ulicach: Wrzesińskiej, Nekielskiej, Plantaża i Polnej. Kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na oznakowania.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Dwa wypadki na DK11. Jest ofiara śmiertelna
Ekstremalna jazda daje mu siłę
W Murzynowie został rozbity gang
Uwaga! Na drogach może być ślisko
Brak chętnych na budowę dachu