Alkohol przyczyną wielu kłopotów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Niestety nie każdy kierowca pamiętał, że wsiadając za kółko, będąc pod wpływem alkoholu, stwarza ogromne niebezpieczeństwo na drodze.

W poprzednią sobotę dwóch kierowców straciło z tego powodu prawa jazdy, a o karze za popełnione przestępstwa zadecyduje sąd. W Pięczkowie na ulicy Szkolnej dzielnicowy zatrzymał do kontroli samochód marki Nissan Micra, którego kierowca, mieszkaniec powiatu średzkiego, miał w organizmie 2,36 promila alkoholu.

Godzinę później do obywatelskiego zatrzymania doszło w Chociczy. Mieszkaniec gminy Nowe Miasto, kierował samochodem marki Fiat Panda, po drodze publicznej, mając 2,48 promila alkoholu w organizmie.

Alkohol był także przyczyną kłopotów dwóch mężczyzn próbujących wynieść ze sklepu alkohol bez płacenia. 6 października ochrona jednego ze sklepów znajdujących się na terenie Środy zatrzymała złodzieja butelki wódki o pojemności 100 ml i wartości 6,28 zł. Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze ukarali sprawcę mandatem karnym w wysokości 500 zł. Bez mandatu obyło się w przypadku ujęcia mieszkańca powiatu wrzesińskiego, któremu zarzucono kradzież butelki wódki o pojemności 0,7l. To nie znaczy, że sprawca miał szczęście. Wprost przeciwnie. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację, a sprawa kradzieży mienia o wartości niespełna 30 zł znajdzie swój finał w Sądzie Rejonowym w Środzie.

O powyższych zdarzeniach Głos Powiatu Średzkiego poinformowała st. asp. Edyta Kwietniewska, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek