Lubonieczek: Wypadek ze skutkiem śmiertelnym

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

 

Przed godziną 6:00, 23 października, na drodze między Czarnotkami a Zaniemyślem doszło do wypadku śmiertelnego. Czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Środzie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem marki Renault Megane nie zauważyła pieszego. Na prostym odcinku drogi doszło do potrącenia 69-letniego mężczyzny, mieszkańca gminy Zaniemyśl.
Wstępnie zdarzenie zostało zakwalifikowane jako nieszczęśliwy wypadek. Przypomnijmy, że do wypadku doszło jeszcze przed wschodem słońca, gdy widoczność była ograniczona.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, komisarz Marcin Puzicki przypomina, że nastał ciężki okres dla użytkowników dróg. Jesienią i zimą, po zmroku i przed wschodem słońca dochodzi do wielu zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Dlatego piesi powinni dbać o swoje bezpieczeństwo, a kierowcy zachować szczególną ostrożność.

- Elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tylu i z przodu). Światła pojazdu, który zbliża się do pieszego najpierw oświetlają dół sylwetki pieszego, zatem odblaski dobrze jest zakładać jak najniżej. Piesi muszą również pamiętać, że idąc po poboczu lub po jezdni obowiązani są iść lewą strona drogi – to podstawowa zasada bezpieczeństwa na drodze! - przypomina Policja.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Dwa wypadki na DK11. Jest ofiara śmiertelna
Ekstremalna jazda daje mu siłę
W Murzynowie został rozbity gang
Uwaga! Na drogach może być ślisko
Brak chętnych na budowę dachu