Boguszynek: Niebezpieczne znalezisko?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę, 3 października, w godzinach popołudniowych Policja otrzymała zgłoszenie o znalezieniu w miejscowości Boguszynek przedmiotu przypominającego niewybuch. 

Mieszkaniec Boguszynka znalazł na swoim polu przedmiot, który przypominał niewybuch. O swoim znalezisku telefonicznie powiadomił dzielnicowego gminy Krzykosy. Przybyły na miejsce funkcjonariusz potwierdził, że we wskazanym miejscu znajduje się dziwny przedmiot. O sprawie zostało powiadomione Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Patrol saperski miał przyjechać dopiero następnego dnia rano.

Ponieważ znajdujący się na miejscu funkcjonariusz miał obawy, czy znalezisko rzeczywiście stanowi zagrożenie, poprosił o pomoc w identyfikacji przedmiotu kolegów z grupy minerskiej KPP w Środzie. Wykonana na miejscu dokumentacja została przesłana do dyżurnego wojsk lądowych. Policjanci stanowczo zaprzeczyli, jakoby znalezisko było niewybuchem. Stwierdzono ponad wszelką wątpliwość, że jest to izolator elektryczny, który został najprawdopodobniej zostawiony jeszcze w czasie, gdy stawiano tutaj słupy wysokiego napięcia.

Policja nie lekceważy żadnego zgłoszenia o znalezieniu przedmiotu przypominającego niewybuch, gdyż nadal można natrafić na wiele niebezpiecznych pozostałości z czasów wojny. Tylko w tym roku średzka Policja otrzymała kilka takich zgłoszeń, a w większości przypadków znalezione przedmioty rzeczywiście stanowiły zagrożenie. 23 września mieszkaniec Ulejna, przy drodze do nieczynnego lotniska wojskowego w Mącznikach, znalazł pociski z czasów II wojny światowej, a wśród nich były kilogramowe bomby Elektron w ilości 20 sztuk.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 20 kwietnia
Koronawirus: Stan na dzień 19 kwietnia
Problem jest - zgłoszeń nie ma
Koronawirus: Stan na dzień 18 kwietnia
Kiedy pójdziemy do restauracji?