Wydrukuj tę stronę
Kórnik: Dramatyczna walka o życie człowieka i jego psa Fot. OSP Kórnik

Kórnik: Dramatyczna walka o życie człowieka i jego psa

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W środę, 7 października, w godzinach wieczornych straż pożarna w Kórniku została powiadomiona o pożarze mieszkania w miejscowości Biernatki (gm. Kórnik).

Na miejscu okazało się, że pożar wybuchł w budynku wielorodzinnym, w mieszkaniu na drugim piętrze. Ponieważ ogień zagrażał innym mieszkaniom i zachodziła obawa o zdrowie i życie wielu osób, na miejsce zdarzenia wezwano także strażaków z JRG 8 Poznań-Krzesiny oraz z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej ze Środy.

Po siłowym otwarciu drzwi i wstępnym przytłumieniu ognia okazało się, że w mieszkaniu znajduje się nieprzytomny mężczyzna oraz jego pies, który nie dawał oznak życia.
Strażacy natychmiast ewakuowali zarówna mężczyznę, jak i psa. Mężczyźnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazano go przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Strażacy zajęli się dogaszaniem ognia oraz próbą ratowania życia psa. Przystąpiono do resuscytacji oraz podano psu tlen.

- Po kilku minutach walki udało się przywrócić czynności życiowe małego czworonoga – relacjonują strażacy z OSP Kórnik.

Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji czterech zastępów straży pożarnej pod dowództwem Oficera operacyjnego miasta Poznania oraz Zespołu Ratownictwa Medycznego i Policji udało się uratować nie tylko mienie wielu osób, ale również dwa życia: człowieka i jego psa.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl