Zdarzenia na drogach powiatu Fot. OSP Miąskowo

Zdarzenia na drogach powiatu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ostatnich dniach na drogach naszego powiatu doszło do kilku zdarzeń drogowych. W dwóch przypadkach kierowcy stracili prawo jazdy – informuje asp. sztab. Michał Szymurski z KPP w Środzie.

W ubiegły poniedziałek, 28 września, policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji na ul. Niedziałkowskiego. Kierujący samochodem marki Skoda, podczas włączania się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Renault Trafic. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Tego samego dnia w Murzynowie Leśnym kierowca samochodu marki BMW, w wyniku nieprawidłowego wymijania uderzył pojazdem w ciągnik rolniczy marki Renault z agregatem uprawowym. Kierowca BMW odmówił przyjęcia mandatu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Środzie.

W czwartkowy poranek do wypadku doszło na DK11, na wysokości miejscowości Kijewo, tuż przed zjazdem do Środy. Jak ustalili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego średzkiej komendy, kierująca samochodem marki Toyota Yaris na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do czołowego zderzenia z samochodem marki Renault Modus. Dwie osoby doznały obrażeń ciała i zostały przetransportowane do średzkiego szpitala. Sprawczyni wypadku zostało zatrzymane prawo jazdy.

2 października, w Środzie, kierująca samochodem marki Skoda Kodiaq, nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo poruszającemu się ul. Popiełuszki samochodowi marki Mitshubishi Space. Sprawczyni ukarana mandatem.

Dzień później doszło na ul. Kórnickiej doszło do najechania na tył poprzedzającego pojazdu. Kierująca samochodem marki Ford została ukarana mandatem.

Również w sobotę, w Dębiczu kierujący samochodem marki Fiat Panda podczas wykonywania manewru cofania doprowadził do zderzenia z samochodem marki Ford Focus. Także i tym razem na sprawcę kolizji nałożono mandat karny.

W godzinach wieczornych do kontroli drogowej został zatrzymany kierowca BMW, który w Janowie prowadził pojazd z prędkością 122 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy.

Wczoraj rano, w Brodowie, kierująca samochodem marki Opel nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i doprowadziła do zderzenia z samochodem marki Renault Espace. Sprawczynię ukarano mandatem.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 20 kwietnia
Koronawirus: Stan na dzień 19 kwietnia
Problem jest - zgłoszeń nie ma
Koronawirus: Stan na dzień 18 kwietnia
Kiedy pójdziemy do restauracji?