Straż pożarna: Działania z nutą egzotyki Fot. OSP Mączniki

Straż pożarna: Działania z nutą egzotyki

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Każdego tygodnia wiele zgłoszeń dotyczy próśb o interwencję w związku z agresywnymi owadami. Tylko w sierpniu strażacy otrzymali ponad 50 zgłoszeń w tej sprawie. Owady to nie wszystkie zwierzęta z którymi przyszło się zmierzyć strażakom.

10 sierpnia druhowie z OSP Mączniki, po otrzymaniu zgłoszenia, schwytali w Dębiczu węża, który został wywieziony przez nich z prywatnej posesji do lasu. Wąż pojawił się również na terenie jednej ze szkół podstawowych w Środzie, Tu zadziałali strażacy z JRG, którzy również odwieźli schwytanego węża do lasu. Niektóre węże bywają towarzyskie. Tak przynajmniej można powiedzieć o tym ,który wpełznął do sklepu w Kijewie. Nie docenił tego personel sklepu, który opuścił budynek i wezwał straż pożarną. Odłowiony wąż trafił na obszar Natura 2000.

W czwartek,13 sierpnia, strażacy z OSP w Środzie próbowali złapać… papugę na smyczy. Na terenie ROD „Odrodzenie” duża papuga wleciała na drzewo, na wysokość około 5 m i zgłaszająca nie była w stanie jej uwolnić. W dodatku ptak był na smyczy, która owinęła się wokół gałęzi. Na miejscu okazało się, że papuga wcale nie jest zaplątana i przy próbie jej złapania odleciała w nieznanym kierunku. Zanim jednak to nastąpiło konieczne było wezwanie na miejsce także zastępu z JRG w Środzie, gdyż ta dysponuje pojazdem z podnośnikiem hydraulicznym. Łącznie w akcji brało udział 7 strażaków.
Również 17 sierpnia strażacy wyjechali ratować papugę. Tym razem ptak zaplątał się w gałęziach topoli na wysokości około 20 metrów. Znów konieczne było użycie wysięgnika. Akcja zakończyła się sukcesem. Po dokonaniu przycinki gałęzi ptak został uwolniony i wrócił do właścicielki.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 13 kwietnia
Koronawirus: Stan na dzień 12 kwietnia
Kapsuła czasu w Rumiejkach
Koronawirus: Stan na dzień 11 kwietnia
Akcja strażaków na Jeziorze Raczyńskim