Powiat: Na drogach byli zbyt szybcy lub pijani

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kilku kierowców z nadmierną prędkością lub po spożyciu znacznej ilości alkoholu trafiło do ubiegłotygodniowej kroniki policyjnej. Można śmiało powiedzieć – nic nowego.

W niedzielę 28 czerwca policjanci ze Środy przed godz. 17:00 zatrzymali nietrzeźwego obywatela Mołdawii w Mącznikach. Kierował on mercedesem mając 1,01 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Z kolei kilka dni wcześniej, we wtorek 23 czerwca po godz. 12:00 w Środzie mundurowi zatrzymali rowerzystę do kontroli. Okazało się, że kierowca jednośladu miał 0,34 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. W tym przypadku sprawca został ukarany mandatem karnym.

Kierowców ze zbyt ciężką nogą na powiatowych drogach też nie brakowało. W sobotę 27 czerwca po godz. 18:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymany pojazd marki mercedes do kontroli w Winnej Górze (gm. Środa). Okazało się, że kierowca miał na liczniku 126 km/h. Co ciekawe, nie miał on prawa jazdy. Jak się okazało zostało mu zatrzymane już wcześniej.

Tego samego dnia, ale nieco wcześniej, bo po godz. 09:00 doszło też do zatrzymania pojazdu marki mitsubishi carisma w Dzierżnicy (gm. Dominowo). Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto został on też ukarany mandatem karnym. Jeszcze jeden kierowca wpadł w środę 24 czerwca w Szlachcinie. Został zatrzymany kilkanaście minut przed 12:00. Na liczniku miał 91,7 km/h, jednak w tym miejscu ograniczenie wynosiło 40 km/h. W konsekwencji kierowca mercedesa sprinter stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Musi też zapłacić 500-złotowy mandat.

W ostatnich dniach doszło też do groźnych zdarzeń drogowych. W sobotę 27 czerwca na drodze Brzezie-Szlachcin, kierująca pojazdem marki fiat punto na łuku drogi wpadła w poślizg i uderzyła w przydrożne drzewo. Jak się okazało, kobieta nie miała uprawnień do kierowania pojazdami. Z kolei we wtorek 23 czerwca po godz. 15:00 na drodze wojewódzkiej nr 432 w Kijewie doszło do kolizji, w której łącznie wzięło udział sześć aut. Zaczęło się od zderzenia dwóch mercedesów, a siła tego uderzenia spowodowała, że łącznie uszkodzonych zostało sześć pojazdów.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek