Łowca pedofilów zatrzymał podejrzanego w Zaniemyślu. Łowca pedofilów zatrzymał podejrzanego w Zaniemyślu.

Łowca pedofilów działał w Zaniemyślu

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Krzysztof Dymkowski jest twórcą serialu dokumentalnego „Łowca pedofilów”. Tropi w internecie mężczyzn umawiających się z dziećmi na seks i wspólnie z policją organizuje na nich zasadzki. Pod koniec października „polował” także w Zaniemyślu.

Pochodzący z Wrocławia tytułowy „łowca pedofilów” uważnie czyta ogólnodostępne ogłoszenia i podaje się w sieci za nastolatki. Wraz z policją zastawia pułapki na domniemanych pedofilów niemal w całej Polsce. K. Dymkowski unieszkodliwia ich już od ponad 10 lat. O kulisach jego polowań opowiada seria dokumentalna „Łowca pedofilów”, emitowana na Polsat Play i kanale YouTube.
Pod koniec października wraz ze swoją ekipą przyjechał on do Zaniemyśla i nakręcił tu 26. odcinek swojego dokumentu. Otrzymał bowiem informację od jednego z okolicznych mieszkańców, że ten zalogował się na pewnym portalu internetowym jako Milenka13, a następnie ktoś skontaktował się z nim w celu nawiązania znajomości o charakterze seksualnym.
K. Dymkowski umówił się z podejrzanym 29 października przy placu Berwińskiego w Zaniemyślu. Około godziny 15:00 podwiózł w miejsce spotkania współpracującą z nim pozorantkę, Karolinę, i zaparkował na parkingu nieopodal. Dziewczyna czekała na pobliskiej ławce. Był z nią w stałym kontakcie za pomocą bezprzewodowej słuchawki w jej uchu. W pobliżu znajdowali się także w gotowości policjanci kryminalni i prewencji ze Środy.
Podejrzany krążył wokół miejsca spotkania, aż w końcu zaparkował, a po chwili wysiadł z samochodu i podszedł do dziewczyny. Gdy zorientował się, że jest to zasadzka, próbował uciekać, jednak funkcjonariusze policji go zatrzymali. 27-letniemu mężczyźnie zostały postawione zarzuty w związku z usiłowaniem seksualnego wykorzystania małoletniego. Postępowanie prowadzone było pod nadzorem prokuratury.
Jak informuje oficer prasowy policji, Edyta Kwietniewska, to nie pierwszy raz, kiedy średzcy policjanci współpracowali z K. Dymkowskim, czy w ogóle uczestniczyli w tego typu działaniach.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek