Wydrukuj tę stronę

Powiat: Znów wsiedli za kółko z promilami

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dwóch kierowców straciło w ubiegłym tygodniu prawa jazdy, gdyż nie tylko, że prowadzili pojazdy po drogach publicznych będąc pod wpływem alkoholu, ale także nie udało się im utrzymać swoich pojazdów na tych drogach.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotni wieczór, kiedy to w ogrodzenie posesji w miejscowości Jeziory Wielkie uderzył pojazd marki Peugeot 307. Jak się okazało, kierujący samochodem obywatel Ukrainy miał w swoim organizmie alkohol. Badanie wykazało 0,96 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a z uwagi na uszkodzenia pojazdu także dowód rejestracyjny. Sprawę prowadzi KPP w Środzie.

Średzka policja informuje, że niespełna 10 godzin później do podobnego zdarzenia doszło w Sulęcinku. Tutaj kierujący samochodem marki Renault Clio zjechał z drogi i uderzył w urządzenie do ćwiczeń siłowych. Kierowca miał 0,58 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu i oczywiście musiał się pożegnać z prawem jazdy.

W niedzielę 27 maja do zderzenia pojazdów doszło na ul. Kórnickiej w Środzie. W tym przypadku kierowcy byli trzeźwi, ale za wymuszenie pierwszeństwa sprawca został ukarany mandatem w wysokości 200 zł. Tego samego dnia, późnym wieczorem w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu doszło do kolizji na ul. Dmowskiego. Sprawca został ukarany mandatem. Następnego dnia do kolizji doszło na ul. Weychana, a w niedzielę na ul. Czerwonego Krzyża. Sprawcy zostali ukarani mandatami.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl