Nekla: Narkotyki nie trafią na czarny rynek

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wydziału Kryminalny z Komedy Powiatowej Policji z pobliskiej Wrześni przyczynił się do wyeliminowania prawie 2 kilogramów środków odurzających z narkotykowego czarnego rynku. Do działań policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej doszło 19 maja br. po godzinie 18:00 na terenie sąsiedniej gminy Nekla.

Nieumundurowani funkcjonariusze zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu wrzesińskiego, który w zajmowanych pomieszczeniach pochował w różnych miejscach woreczki, puszki, pojemniki z suszem roślinnym. - Po przeprowadzonym teście narkotykowym potwierdziły się założenia kryminalnych, że jest to środek odurzający zawierający w sobie zabronioną substancję THC. Z uwagi na fakt, że ujawniony przez kryminalnych susz roślinny był o dokładnej wadze 1900 gram, 36-latkowi został postawiony zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. W takim przypadku górna granica pozbawienia wolności to nawet 10 lat - informuje st. sierż. Adam Wojciński, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji we Wrześni.

Po przedstawieniu sprawy Prokurator Rejonowy we Wrześni wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego 3 miesięcznego aresztu. Sąd, po analizie przedstawionych materiałów do wniosku się przychylił. Czarnorynkowa wartość ujawnionych środków odurzających to 95 tysięcy złotych.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 13 kwietnia
Koronawirus: Stan na dzień 12 kwietnia
Kapsuła czasu w Rumiejkach
Koronawirus: Stan na dzień 11 kwietnia
Akcja strażaków na Jeziorze Raczyńskim