Powiat: Zatrzymani za posiadanie narkotyków

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ostatnich dniach podczas różnych kontroli policjanci ze Środy zatrzymali łącznie pięciu mężczyzn. Powodem były znalezione przy nich różnego typu środki odurzające.

Jak informuje średzka policja, we wtorek 19 maja wieczorem w Środzie na jednym z osiedli mieszkaniowych dzielnicowy średzkiej gminy zatrzymał osobę poszukiwaną przez prokuraturę, a przy nim znalazł środki odurzające w postaci amfetaminy i marihuany. 33-latek trafił do policyjnego aresztu. Podobny los spotkał dwóch 22-latków, których policjanci zatrzymali w 21 maja w jednej z małych wiosek pod Środą. Powodem też były środki odurzające. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nich amfetaminę, marihuanę i ekstazy.

- Dzień później kryminalni zatrzymali innego 22-latka. Powód ten sam. Posiadanie narkotyków, dokładnie amfetaminy. Praktycznie w tym samym czasie, w innym miejscu Środy dzielnicowi zatrzymali 28-latka. W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli przy nim marihuanę. Policjanci zatrzymali również 19-latka, który usłyszał zarzuty udzielania narkotyków osobom nieletnim – mówi asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Środzie.

Przypomnijmy, że za posiadanie środków odurzających Ustaw o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje do 3 lat więzienia. O wysokości kary decyduje w każdym przypadku sąd.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 13 kwietnia
Koronawirus: Stan na dzień 12 kwietnia
Kapsuła czasu w Rumiejkach
Koronawirus: Stan na dzień 11 kwietnia
Akcja strażaków na Jeziorze Raczyńskim