Kleszczewo: Przemycał amfetaminę w płynie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o przemyt z Holandii do Polski znacznych ilości narkotyków. Sprawa jest prowadzona przez średzką prokuraturę.

Jak informuje wojewódzka policja, mężczyzna przemycał ponad 10 litrów płynnej amfetaminy. Można było z niej wyprodukować 13 kilogramów gotowego narkotyku o czarnorynkowej wartości przekraczającej 300 tysięcy złotych. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Funkcjonariusze wydziału antynarkotykowego pracowali nad sprawą przemytu narkotyków do Polski przez kilka miesięcy. - Policjanci ustalili, że w połowie lutego br. przyjedzie z Holandii kurier, który przywiezie tzw. płynną amfetaminę. Policjanci przygotowali zasadzkę na jednym z parkingów przy autostradzie A2. W godzinach porannych pojawił się tam samochód, którym przyjechał mężczyzna. Wówczas policjanci przystąpili do kontroli przewożonego bagażu – informuje podinsp. Iwona Liszczyńska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Z informacji przekazanych przez wielkopolską policję wynika, że w jednej z siatek należących do 34-latka policjanci znaleźli dwa plastikowe pojemniki o pojemności 5 litrów każdy z zawartością płynu. Po ich otwarciu ulatniał się charakterystyczny zapach amfetaminy. Dlatego w związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa 34-latek został zatrzymany. - Mężczyźnie przedstawiony został zarzut przemytu znacznych ilości narkotyków, za co grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu podejrzany trafił do aresztu na 3 miesiące. 34-latek był w przeszłości notowany przez policję za przestępstwa narkotykowe – dodaje Liszczyńska.

Do zdarzenia doszło na terenie sąsiedniej gminy Kleszczewo (pow. poznański) i nie dotyczy mieszkańca powiatu średzkiego. Co jednak istotne, sprawa jest obecnie prowadzona przez średzką prokuraturę. Jak poinformował nas prokurator rejonowy Grzegorz Gucze, trzymiesięczny areszt wobec podejrzanego zostanie wydłużony.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 13 kwietnia
Koronawirus: Stan na dzień 12 kwietnia
Kapsuła czasu w Rumiejkach
Koronawirus: Stan na dzień 11 kwietnia
Akcja strażaków na Jeziorze Raczyńskim