Powiat: Kradzieże na pierwszym planie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W minionym tygodniu odnotowano wiele zdarzeń, w których w roli głównej wystąpił alkohol. Procentowe trunki sprawiły, że niektórzy będą musieli stanąć przed obliczem Temidy.

Jak informuje średzka policja, w środę 6 maja o godz. 4:30 w Krzykosach policjantka z patrolu zatrzymała nietrzeźwego kierowcę ciężarówki marki DAF, który kierował pojazdem mając w organizmie 0,88 promila alkoholu. 50-latek pożegnał się z prawem jazdy, a o jego dalszych losach zadecyduje sąd. O nietrzeźwym kierowcy policja została także poinformowana 9 maja. W tym przypadku okazało się jednak, że prowadzący pojazd mieszkaniec Ostrowa Wlkp. jest trzeźwy.

We wtorek 5 maja w godzinach wieczornych ochrona jednego ze sklepów ujęła sprawcę kradzieży alkoholu. Wezwani na miejsce policjanci nie tylko wręczyli 31-letniemu złodziejowi mandat za popełnione wykroczenie, ale również dokonali jego zatrzymania, gdyż ten był poszukiwany przez poznańską prokuraturę. Dwa dni później został wpadł kolejny amator trunków. Za kradzież jednej puszki piwa o wartości 2,99 zł został on ukarany 100-złotowym mandatem. W dodatku piwem się nie nacieszył, gdyż zostało mu odebrane i wróciło na sklepową półkę.

W minioną sobotę doszło do kradzieży sklepowej. Obsługa wezwała policję do awanturującego się mężczyzny. Okazało się, że dokonał on kradzieży alkoholu i artykułów spożywczych o łącznej wartości blisko 70 zł. Towar wrócił na półki - Policjanci uznali, że ukaranie mandatem będzie za małą karą, dlatego skierowali wniosek do sądu o ukaranie – informuje asp. Edyta Kwietniewska, Oficer Prasowy KPP w Środzie.

Z prawem jazdy pożegnał się motocyklista, który poruszał się swoim dwukołowcem z prędkością 104,5 km/h w terenie zabudowanym. Do zdarzenia doszło na terenie Sulęcinka. Z kolei w piątek 8 maja do szpitala trafiła pasażerka Citroena, który brał udział w wypadku drogowym, do którego doszło w Środzie na ul. Harcerskiej. Sprawca, kierowca Audi A6 również stracił prawo jazdy, a sprawę wypadku prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Środzie.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 13 kwietnia
Koronawirus: Stan na dzień 12 kwietnia
Kapsuła czasu w Rumiejkach
Koronawirus: Stan na dzień 11 kwietnia
Akcja strażaków na Jeziorze Raczyńskim