Środa: Policjanci interweniowali podczas świąt

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Funkcjonariusze ze średzkiej Komendy Powiatowej Policji w czasie minionych świąt wielkanocnych niejednokrotnie podejmowali interwencje.

Jak poinformowała nas asp. Edyta Kwietniewska, rzecznik prasowa jednostki, w dniach 10-13 kwietnia odnotowano łącznie 20 interwencji domowych i innych. Były one związane z awanturami domowników (synów, ojców, małżonków), niektóre po spożytym alkoholu. Jedna z nich dotyczyła kłótni przygotowywanie posiłków świątecznych. Odnotowano dwie interwencje pijanych leżących na przystankach i kilka dotyczących sporów o dziecko rodziców, którzy się rozwiedli. Trzy kolejne interwencje były związane z zakłóceniem ciszy nocnej (hałasy u sąsiadów), a kolejne dwie miały miejsce w związku z awanturami w miejscu publicznym.

Policjanci przez święta codziennie sprawdzali też osoby objęte obowiązkową kwarantanną. I nie stwierdzili w tym zakresie uchybień. Dwa razy funkcjonariusze interweniowali na zgłoszenie dotyczące rzekomego złamania kwarantanny. Policjanci nie potwierdzili tego faktu. Wobec osób, których dotyczyły zgłoszenia, nie było obowiązku kwarantanny. W jednym przypadku był to kierowca zawodowy, którego nie dotyczy kwarantanna. Z kolei w drugim przypadku osoba miała wrócić z zagranicy i nie przestrzegać kwarantanny. Okazało się że nie opuszcza naszego kraju.

Ponadto policjanci patrolujący miasto, w tym również miejscowości powiatu średzkiego, ujawnili w dniach 10-13 kwietnia łącznie 20 wykroczeń wynikających z rozporządzenia dot. koronawirusa, czyli ograniczeniach w swobodnym przemieszczaniu się. W 16 przypadkach nastąpiło pouczenie mieszkańców, a w 4 ukarali mandatami. Te przypadki dotyczyły grupowania się osób.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 18 maja
Groził wysadzeniem mieszkania
Silny deszcz i możliwe burze
Koronawirus: Stan na dzień 17 maja
Koronawirus: Stan na dzień 16 maja