Policjanci zabezpieczyli m.in. 2 kg amfetaminy. Policjanci zabezpieczyli m.in. 2 kg amfetaminy. screen KPP Środa

Policja zatrzymała dilera narkotyków

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Do 10 lat więzienia grozi 30-letniemu mieszkańcowi gminy Zaniemyśl zatrzymanemu przez policjantów ze Środy. Śledczy odnaleźli w jego domu i samochodach 2 kilogramy amfetaminy, marihuanę, z której można przygotować pół tysiąca porcji oraz składniki do przygotowywania substancji odurzających.

Średzcy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę związanego z procederem narkotykowym. Praca grupy opracyjno-rozpoznawczej dała efekty 7 marca, kiedy to kryminalni przeszukali dom podejrzanego, oraz wszystkie użytkowane przez niego pomieszczenia gospodarcze, znajdujące się w różnych miejscach powiatu. Sprawdzono również pojazdy mieszkańca gminy Zaniemyśl.

Wszystkie czynności pozwoliły na ujawnienie znacznej ilości różnego typu środków odurzających. Prym wiodła amfetamina, której funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2 kilogramy. Odnaleziona przez śledczych marihuana pozwoliłaby na przygotowanie pół tysiąca porcji. Funkcjonariusze zabezpieczyli również komponenty chemiczne, które mogły być wykorzystywane do produkowania narkotyków.

30-latek nie był wcześniej karany za przestępstwa o takim charakterze. Mimo to materiał dowodowy zebrany przez policjantów ze Środy sprawił, że sąd przychylił się do wniosku miejscowej prokuratury i zastosował wobec mężczyzny najsurowszy z możliwych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mieszkaniec gminy Zaniemyśl usłyszał zarzuty posiadania narkotyków w znacznej ilości. Za ten czyn grozi mu kara do lat 10 pozbawienia wolności.

Media

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek