Wydrukuj tę stronę
Policjanci zatrzymali kilku nietrzeźwych kierowców. Policjanci zatrzymali kilku nietrzeźwych kierowców.

Nietrzeźwość i nieuwaga

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podczas okresu świątecznego i noworocznego średzcy policjanci nie mogli liczyć na odpoczynek. Nie brakowało bowiem nieuważnych i nietrzeźwych kierowców.

W wigilię Bożego Narodzenia o godz. 22:37 w miejscowości Trzebisławki (DK11) kierujący pojazdem marki Nissan, podczas włączania się do ruchu z drogi gruntowej, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z poruszającym się „jedenastką” Fiatem Bravo. Obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji ukarany został mandatem karnym. Zatrzymano też dowody rejestracyjne od pojazdów z uwagi na uszkodzenia.
W piątek natomiast, na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 432 z drogą 3671P, kierujący pojazdem marki Volkswagen Golf doprowadził do zderzenia także z Volkswagenem Golfem. Przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.
Tego samego dnia o godz. 13:13 na ul. Brodowskiej 77-letni mieszkaniec gminy Środa kierował motorowerem marki Yinxiang znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. 0,29 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. W wyniku nie zachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, doprowadził do zderzenia z Fordem Mondeo. Postępowanie w powyższej sprawie prowadzi KPP Środa.
W sobotę 29 grudnia w Śnieciskach 47-letni mieszkaniec powiatu średzkiego także wybrał się na przejażdżkę „po piwku”. Kierował on jednak rowerem. Miał 1,01 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego i ukarany mandatem.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl