Policjanci zatrzymali kilku nietrzeźwych kierowców. Policjanci zatrzymali kilku nietrzeźwych kierowców.

Nietrzeźwość i nieuwaga

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podczas okresu świątecznego i noworocznego średzcy policjanci nie mogli liczyć na odpoczynek. Nie brakowało bowiem nieuważnych i nietrzeźwych kierowców.

W wigilię Bożego Narodzenia o godz. 22:37 w miejscowości Trzebisławki (DK11) kierujący pojazdem marki Nissan, podczas włączania się do ruchu z drogi gruntowej, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z poruszającym się „jedenastką” Fiatem Bravo. Obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji ukarany został mandatem karnym. Zatrzymano też dowody rejestracyjne od pojazdów z uwagi na uszkodzenia.
W piątek natomiast, na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 432 z drogą 3671P, kierujący pojazdem marki Volkswagen Golf doprowadził do zderzenia także z Volkswagenem Golfem. Przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.
Tego samego dnia o godz. 13:13 na ul. Brodowskiej 77-letni mieszkaniec gminy Środa kierował motorowerem marki Yinxiang znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. 0,29 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. W wyniku nie zachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, doprowadził do zderzenia z Fordem Mondeo. Postępowanie w powyższej sprawie prowadzi KPP Środa.
W sobotę 29 grudnia w Śnieciskach 47-letni mieszkaniec powiatu średzkiego także wybrał się na przejażdżkę „po piwku”. Kierował on jednak rowerem. Miał 1,01 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego i ukarany mandatem.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Uratujmy Fabiana! Pokonajmy glejaka!
Siew buraków pełną parą
Zamów wywóz szamba przez aplikację
Akademia Żeglarstwa rozpoczęła sezon
Kiedy nastąpi koniec budowy makiety?