Wydrukuj tę stronę
W minionym tygodniu policjanci znów zatrzymali osoby, które prowadziły auto pod wpływem alkoholu. W minionym tygodniu policjanci znów zatrzymali osoby, które prowadziły auto pod wpływem alkoholu.

Znów pijani za kółkiem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pomimo że od kilku dni warunki na drogach w całym kraju są dość ciężkie dla kierowców, to w naszym powiecie w minionym tygodniu nie doszło do wielu groźnych kolizji. Niestety nadal zdarzają się przypadki prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu.

W piątek 30 listopada o godz. 7:15 w Radlińcu kierujący pojazdem Citroen Berlingo, jadąc z kierunku Klęki do Radlina, podczas skręcania w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi Citroen Xsara Picasso jadącemu z przeciwka. Doprowadził tym do zderzenia. Obaj kierowcy byli trzeźwi.
Z uwagi na uszkodzenia zatrzymano dowody rejestracyjne od pojazdów. Na sprawcę zdarzenia drogowego nałożono mandat karny.
Tego samego dnia o godz. 15:30 średzcy policjanci zostali wezwani do Zaniemyśla, na ulicę Czarnecką. Tam, na pobliskim parkingu, kierująca pojazdem Volkswagen nie zachowała szczególnej ostrożności w trakcie cofania i doprowadziła do zderzenia z pojazdem marki Citroen C2. Sprawcę zdarzenia drogowego ukarano mandatem karnym.
Także w piątek około godz. 18:20 w Murzynowie Leśnym kierowca samochodu osobowego marki Alfa Romeo, na drodze nr 3676P, jadąc w kierunku miejscowości Sulęcinek, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze. W wyniku utraty panowania nad pojazdem zjechał na lewe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 100zł. Z uwagi na uszkodzenia zatrzymano mu także dowód rejestracyjny pojazdu.
W nocy 1 grudnia na ulicy Niedziałkowskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Środzie zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca, który kierował samochodem marki Mercedes. Okazało się, że miał on 1,21 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie w sprawie prowadzone jest przez KPP w Środzie.
W sobotę popołudniu policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji przy ul. Nekielskiej. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia funkcjonariusze wyjaśnili, że mężczyzna kierował motorowerem marki Longija Sharpy będąc w stanie nietrzeźwości 1,52 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl