W minionym tygodniu policjanci znów zatrzymali osoby, które prowadziły auto pod wpływem alkoholu. W minionym tygodniu policjanci znów zatrzymali osoby, które prowadziły auto pod wpływem alkoholu.

Znów pijani za kółkiem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pomimo że od kilku dni warunki na drogach w całym kraju są dość ciężkie dla kierowców, to w naszym powiecie w minionym tygodniu nie doszło do wielu groźnych kolizji. Niestety nadal zdarzają się przypadki prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu.

W piątek 30 listopada o godz. 7:15 w Radlińcu kierujący pojazdem Citroen Berlingo, jadąc z kierunku Klęki do Radlina, podczas skręcania w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi Citroen Xsara Picasso jadącemu z przeciwka. Doprowadził tym do zderzenia. Obaj kierowcy byli trzeźwi.
Z uwagi na uszkodzenia zatrzymano dowody rejestracyjne od pojazdów. Na sprawcę zdarzenia drogowego nałożono mandat karny.
Tego samego dnia o godz. 15:30 średzcy policjanci zostali wezwani do Zaniemyśla, na ulicę Czarnecką. Tam, na pobliskim parkingu, kierująca pojazdem Volkswagen nie zachowała szczególnej ostrożności w trakcie cofania i doprowadziła do zderzenia z pojazdem marki Citroen C2. Sprawcę zdarzenia drogowego ukarano mandatem karnym.
Także w piątek około godz. 18:20 w Murzynowie Leśnym kierowca samochodu osobowego marki Alfa Romeo, na drodze nr 3676P, jadąc w kierunku miejscowości Sulęcinek, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze. W wyniku utraty panowania nad pojazdem zjechał na lewe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 100zł. Z uwagi na uszkodzenia zatrzymano mu także dowód rejestracyjny pojazdu.
W nocy 1 grudnia na ulicy Niedziałkowskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Środzie zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca, który kierował samochodem marki Mercedes. Okazało się, że miał on 1,21 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie w sprawie prowadzone jest przez KPP w Środzie.
W sobotę popołudniu policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji przy ul. Nekielskiej. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia funkcjonariusze wyjaśnili, że mężczyzna kierował motorowerem marki Longija Sharpy będąc w stanie nietrzeźwości 1,52 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Uratujmy Fabiana! Pokonajmy glejaka!
Siew buraków pełną parą
Zamów wywóz szamba przez aplikację
Akademia Żeglarstwa rozpoczęła sezon
Kiedy nastąpi koniec budowy makiety?