W środę doszło do kolejnego wypadku na DK11. W środę doszło do kolejnego wypadku na DK11. Czytelnik

Bardzo niebezpiecznie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci ze Środy w dniach 18 -19 września brali udział w działaniach „Telefon” i „EDWARD” mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Niestety, ich podsumowanie nie napawa entuzjazmem.

Dwa dni pracy na drogach powiatu średzkiego przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego pozwoliły na skontrolowanie ponad 60 pojazdów. Łączenie ujawniono 44 wykroczenia popełnione przez kierowców. W tych dniach doszło też do 9 zdarzeń drogowych. Jednym z nich był wypadek drogowy na DK11 w Żabikowie. W zdarzeniu tym jedna osoba została ranna, a sprawca wypadku stracił prawo jazdy.
Ponadto 108 kierowców poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Na szczęście wszyscy byli trzeźwi. W trzech przypadkach policjanci mieli zastrzeżenia do stanu technicznego kontrolowanych pojazdów i dlatego zatrzymane zostały dowody rejestracyjne.
Zdaniem naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w Środzie, podkom. Marcina Puzickiego, statystyki z opisanych dni wskazują, jak niebezpiecznie jest na drogach naszego powiatu.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 19 października
Szpital jednoimienny w Środzie?
Zmarł ks. Marian Derkaczewski
Hokej na trawie: Mistrzostwo Polski w 1976 roku
Koronawirus: Najwyższy dobowy przyrost zakażeń w powiecie