Jaki masz pomysł na ochronę środowiska?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska” VI edycja – Dbam o środowisko.

- Celem konkursu jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – informuje Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Zainteresowani konkursem muszą przygotować w trzyosobowych zespołach uczniów z jednej szkoły kalendarz na 2022 rok, który będzie promował zachowania proekologiczne, prowadzące do ochrony środowiska na terenie wielkopolski.

Samorząd podał następujące wymagania: format kalendarza A3 (297 mm x 420 mm ) – pionowo, kalendarz powinien zawierać stronę tytułową oraz 13 stron. Każda strona musi zawierać kalendarium o wymiarach minimalnych 297 mm x 180 mm, pozostała część powinna zawierać proponowane zachowania proekologiczne w najbliższym otoczeniu – dom, szkoła, gmina w dowolnej formie np. rysunek, grafika, komiks, opis działania.

- Każdy miesiąc powinien poruszać jedno zagadnienie dotyczące ochrony środowiska i przyrody natomiast poszczególne miesiące powinny różnić się między sobą w zakresie proponowanych zagadnień. Prace należy dostarczyć w formie papierowej i elektronicznej na adres: rząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Departament Środowiska, al. Niepodległości 34 w Poznaniu – informują organizatorzy.

Konkurs trwa do 10 kwietnia. 

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek