Fot. Facebook/Mój Synek Natanek – MIMI Fot. Facebook/Mój Synek Natanek – MIMI

Przyjdź na kiermasz dla Natanka!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dziewięciomiesięczny Natanek Sobczak z Zaniemyśla wciąż potrzebuje gigantycznych pieniędzy na operację wady serca. W uratowaniu życia może pomóc tylko zabieg w Genewie. W najbliższą niedzielę w zaniemyskiej strażnicy odbędzie się kiermasz dla Natanka. Nie może Ciebie tam zabraknąć.

985 245,41 złotych, tyle jeszcze brakuje środków, aby operacja chłopca mogła się odbyć. Żeby pieniądze udało się zebrać potrzebna jest mobilizacja jak największej liczby osób. Najbliżsi chłopca robią wszystko co mogą, aby osiągnąć cel. Natanek kocha słodkości, dlatego w niedzielę 24 stycznia o godzinie 10:00 w strażnicy w Zaniemyślu odbędzie się kiermasz ciast, wypieków i nie tylko.

- Osoby, piekarnie oraz cukiernie chętne, żeby upiec jakieś ciasta, wypieki lub własne przetwory typu dżemiki i dać na kiermasz Natanka prosimy o informację i z góry dziękujemy. Pieniążki z kiermaszu pójdą na zbiórkę operacji serduszka Natanka – czytamy na Facebooku Mój Synek Natanek – MIMI.

Śmiertelna choroba

Przypomnijmy, że dziewięciomiesięczny Natanek z Zaniemyśla zmaga się ze złożoną i śmiertelną chorobą serca: ubytek przegrody przedsionkowo- komorowej (AVSD), hipoplazja lewej komory i łuku aorty. Chłopiec urodził 1 kwietnia 2020 roku, wada serca szybko wyszła na jaw. Natanek trafił na stół operacyjny. Lekarzy wykonali tzw. banding, czyli opaskę, która umożliwiła przepływ krwi. Rozwiązanie, które zastosowali medycy nie jest jednak trwałe i chłopiec potrzebuje właściwej operacji.

Niestety wada jest na tyle poważna, że nie da się jej zoperować w Polsce, konieczny jest wyjazd do szpitala w Szwajcarii. Koszt operacji zwala z nóg, a NFZ ich nie pokryje. Potrzeba ponad 1,3 miliona złotych! Na dzień druku naszej gazety na stronie siepomaga.pl/sercenatanka udało się zebrać dzięki hojności wielu ludzi 27% potrzebnej kwoty. Akcję wsparło do tej pory prawie 10 tysięcy osób!

Licytacje dla Natanka

Poza internetową zbiórką i niedzielnym kiermaszem, chłopca można wesprzeć także na Facebooku w grupie Licytacje dla Natanka Sobczaka. Grupa zjednoczyła ponad 1600 osób. Każdy może wylicytować coś ciekawego np. perfumy, ubrania dla siebie lub dziecka, czy makijaż.

- Na licytację wystawiam voucher na makijaż okolicznościowy wykonany przeze mnie, czyli Elly Make Up. Możliwy makijaż z dojazdem do wybranej osoby (Kórnik i okolice). Cena wywoławcza 100 zł. Licytacja kończy się 20.01.2021 godz. 21:00 – informowała i zachęcała Elwira Kaczmarek.

- Halo, halo, na licytacje wystawiam nowe bluzeczki dla dziewczynki w rozmiarze 86/92. Startujemy od 10 zł. Koniec 20.01 o godzinie 21:00. Odbiór osobisty Wyszków. Możliwa wysyłka po dodatkowej wpłacie na konto Natanka. Do dzieła Armio Dobrych Serc – apelowała inna z użytkowniczek Facebooka.

Przedmioty na licytacji pojawiają się i znikają. Każdego dnia coś nowego. W ostatnich dniach za 200 złotych Piotr Soliński wylicytował pełen wrażeń przejazd na miejscu pasażera Mustangiem GT. Zwycięzca licytacji wraz z kierowcą zawodowym uda się na wycieczkę do Piły. Czas w aucie umili rozmowa o motoryzacji.

W grupie pojawiają się także wyzwania.

- Zgadnij jak ma na imię mój synek. Zła odpowiedź wpłacasz 2 zł, dobra odpowiedź ja wpłacam 3 zł. Zabawa trwa do 20:00 lub do 20 poprawnych odpowiedzi. Wszystkie odpowiedzi sprawdzę wieczorem. Bawimy się dla naszego wojownika – brzmi jeden z wpisów.

- Challenge dla Natanka Sobczaka. Skopiuj tekst, wstaw swoje zdjęcie, nominuj kolejne osoby do zabawy i okaż serce Natanowi. Wpłać symboliczne 5 zł, aby jego serce nie przestało bić – czytamy w kolejnym wpisie.

Pobiegną dla chłopca

W najbliższy weekend odbędzie się Jubileuszowy XV Charytatywny Bieg z Maltańskim Światełkiem. Maksymalnie w wydarzeniu może wziąć udział 150 osób. Każdy uczestnik rejestrując się wspiera Natanka.

- Pobiegniemy, by pomóc małemu Natankowi. Tegoroczne motto biegu: „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.” Antoine de Saint-Exupéry, „Mały Książę”. Bieg odbędzie się w dniach 23 i 24 stycznia w edycji wirtualnej – informuje organizator Przemek Walewski.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek