Zaniemyśl: Większe opłaty na wywóz śmieci

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z początkiem miesiąca nastąpi podwyżka cen za odbiór śmieci. Co istotne, wszyscy mieszkańcy gminy będą płacili jednakową stawkę. Pozostaje też możliwość zyskania ulgi w opłacie.

Przypomnijmy, że obecnie mieszkańcy Zaniemyśla i Łękna płacą miesięczną stawkę w wysokości 25 zł od osoby, a w pozostałych miejscowościach gminy opłata wynosi 22 zł. To zmieni się z rozpoczęciem przyszłego roku. Podstawową stawkę ustalono w kwocie 30 zł. Dodajmy, że w przypadku wykrycia braku segregacji śmieci ta stawka wyniesie dwukrotnie więcej. - W 2021 roku, przy dotychczasowych stawkach wpływy z pobieranych opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi nie pokryłyby kosztów funkcjonowania systemu gospodarki odpadami dla gminy Zaniemyśl. Analiza aktualnych i prognozowanych kosztów wykazała konieczność ustalenia nowej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi – możemy przeczytać w uzasadnieniu uchwały podjętej przez radnych.

Pozostaje też możliwość uzyskania zniżek w ostatecznej opłacie. Podjęta uchwała zakłada możliwość ubiegania się o ulgę w wysokości 5 zł miesięcznej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, przypadającej na każdego członka rodziny wielodzietnej, o której jest mowa w ustawie o Karcie Dużej Rodziny. Z kolei ulga w wysokości 2 zł miesięcznej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od mieszkańca przysługuje właścicielom nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek