Zaniemyśl: Strażacy z wyczekiwaną pomocą

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ochotnicza Straż Pożarna w Zaniemyślu traktowane jest jak przysłowiowe „piąte koło u wozu”? Tak twierdzą druhowie tej jednostki, którzy wysłali pismo do urzędu i gminnych radnych.

Dokument został odczytany podczas ostatniej sesji rady gminy. Podawany jest w nim m.in. przykład badań lekarskich dla gminnych strażaków. Druhowie są obecnie kierowani do firmy, z którą urząd ma podpisaną umowę. Niezbędne badania w tym przypadku trwają nawet pięć czy sześć dni. Z takim podejściem nie zgodził się naczelnik Paweł Gromada. Wykonał on wszystkie niezbędne badania w jeden dzień w zupełnie innej firmie. Opłacił je i następnie ubiegał się o zwrot tych kosztów w urzędzie. Miał usłyszeć, że strażacy nie będą wybierać placówek, do których będą jeździć.

Strażacy zwrócili też uwagę na brak zakupu środków ochrony osobistej strażaków OSP biorących bezpośredni udział w akcjach ratowniczych dotyczących Covid-19 przez gminę. Te słowa spotkały się z reakcją powiatowego radnego Macieja Pawlikowskiego. W środę 4 listopada odwiedził on jednostkę. - Jak nam powiedział radny wizyta była spowodowana tym, że radny oglądał ostatnią sesję Rady Gminy Zaniemyśl, na której poruszany był temat zakupu przez Urząd Gminy środków ochrony indywidualnej dla strażaków biorących udział w akcjach związanych z COVID-19 i dlatego zakupił maseczki i płyn do dezynfekcji. Radnego zbulwersowało opieszałe podejście Urzędu Gminy w tak ważnym temacie jak bezpieczeństwo strażaków w czasie narastającej pandemii. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy – możemy przeczytać na facebookowym profilu OSP Zaniemyśl.

Reakcja ze strony radnego powiatowego nie była jedyną. Pojawiła się też długo wyczekiwana pomoc z Urzędu Gminy. Jak informują strażacy z Zaniemyśla, w miniony piątek otrzymali oni od urzędników środki ochrony indywidualnej. - Zakupione maseczki, rękawiczki, kombinezony i płyn do dezynfekcji będą używane przez strażaków podczas akcji ratowniczych związanych z COVID-19. Za dostarczone środki dziękujemy – napisali strażacy z Zaniemyśla na Facebooku.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek