Zaniemyśl: Posadzili drzewa przy głównej ulicy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ostatnie miesiące przyniosły wiele ekologicznych postaw. Było już sprzątanie śmieci w Łęknie i pobliskim Lubonieczku. Teraz przyszedł czas na sadzenie drzew przy jednej z głównych ulic.

Jesienne sadzenie drzew ma swoje zalety. Ciepła jeszcze gleba w połączeniu z coraz niższymi temperaturami i większą wilgotnością sprzyja stymulacji korzeni. Jednocześnie pomaga roślinom odpowiednio się ukorzenić przed nadejściem mrozów. Właśnie dlatego teraz uczniowie klasy 2a i 2b wzięli udział w akcji sadzenia drzew. Pojawiły się one przy jednej z głównych ulic w Zaniemyślu.

Akcja była jednocześnie realizacją kolejnego zadania w ramach projektu edukacyjnego „Czytam z klasą” – lekturki spod chmurki. Pod fachowym okiem leśniczego, po zapoznaniu się z tajnikami dotyczącymi sadzenia drzew, szpadle poszły w ruch i uczniowie zasadzili szpaler drzew liściastych przy ul. Średzkiej w Zaniemyślu. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali od leśniczego domek dla nietoperzy oraz magnesy z logo Ośrodka Edukacji Leśnej w Czeszewie.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek