Wydrukuj tę stronę
Wspaniały gest, ale pieniędzy potrzeba dużo więcej Fot. siepomaga.pl

Wspaniały gest, ale pieniędzy potrzeba dużo więcej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

14 października był Dniem Edukacji Narodowej, święto zwane także Dniem Nauczyciela. Ze wzruszającym apelem zwrócili się do uczniów i ich rodziców nauczyciele oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pigłowicach.

- Nie kupuj, kwiatka, zrób laurkę, wesprzyj Antka! - tak zaczynał się apel wystosowany przez grono pedagogiczne z Pigłowic. O co chodzi? Zwyczajem jest, że nauczyciele z okazji swojego święta otrzymują od uczniów kwiaty. Nauczyciele z Pigłowic jednak w tym roku woleli otrzymać od swoich podopiecznych laurki. - Wiemy, że doceniacie naszą pracę. Jeśli chcecie wyrazić swoją wdzięczność miłym gestem, możecie przygotować dla nas laurkę – apelowali. Jak wiadomo, zakup kwiatów, to wydatek. Może nie jest to jakiś wielki koszt, ale tych pieniędzy bardziej potrzebuje ktoś inny.

Dziesięcioletni Antek Podrzycki jest uczniem tej szkoły. Chłopiec cierpi na achondroplazję, czyli wrodzoną chorobę, która powoduje zaburzenie rozwoju pewnych kości w organizmie, a co za tym idzie, nieprawidłowy wzrost. Antka czekają jeszcze liczne operacje wydłużania kości rąk i nóg. Potrzebne są wizyty u specjalistów, ciągłe badania i długotrwała intensywna rehabilitacja. Chłopiec dzielnie walczy z chorobą, a przed nim jeszcze długa droga. Silna wola walki o zdrowie jest tu niewątpliwie bardzo istotna, ale przeszkodą są niestety pieniądze. Leczenie jest bardzo kosztowne.

Dlatego właśnie dyrekcja i nauczyciele ze szkoły, do której uczęszcza Antek, prosili, aby zamiast kupowania kwiatów, wesprzeć finansowo zbiórkę na rzecz chłopca. To niewątpliwie miły i wspaniały gest, zasługujący na pochwałę. Jednak ciężko będzie uzbierać wymaganą kwotę. Na leczenie Antka potrzeba blisko 50 tys zł.

Każdy może wspomóc chłopca, wpłacając na jego leczenie dowolną kwotę. Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem portalu www.siepomaga.pl. Wystarczy odszukać zbiórkę dla Antka Podrzyckiego „Mały wielki człowiek walczy o życie! Pomocy!”. Każda, nawet najmniejsza wpłata, jest bardzo ważna.

Link do zbiórki: tutaj

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl