Wydrukuj tę stronę

Zwola: Klasztor nadal w budowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trwa budowa klasztoru u karmelitów bosych w Zwoli. Na stronie internetowej został zamieszczony film, w którym zakonnicy podsumowują dotychczas wykonane prace.

Film jest dość nietypowy, bo został wykonany dronem. - Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe wewnątrz wschodniego skrzydła klasztoru, które chcemy oddać do użytku rekolekcyjnego pod koniec obecnego roku 2020. W tej części znajduje się kaplica (chór), kuchnia, jadalnia (refektarz), sala konferencyjna oraz 15 pokoi z łazienkami, w których będziemy mogli przyjąć ok. 20 osób. Klasztor jest wznoszony dzięki ofiarności i życzliwości ludzkich serc otwartych na „powszechną potrzebę duchowości” – informują zakonnicy.

Jak informowaliśmy w jednym z poprzednich numerów, trwają prace nad wyposażeniem chóru zakonnego, czyli kaplicy. Powstaje ołtarz oraz stalle (miejsca siedzenia w czasie modlitwy). Zostało zainstalowane oświetlenie w refektarzu zakonnym (jadalni), salce rekreacyjno-konferencyjnej, w korytarzu i pokojach na piętrze. Wspomniana salka została już wyposażona w meble.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.