Wydrukuj tę stronę

Śnieciska: Doczekają się drogi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ubiegłym roku Firma Robót Drogowych Krzysztof Kukulski z Kijewa wygrała przetarg, a następnie dokonała przebudowy drogi Płaczki – Śnieciska. Zakres prac obejmował kompleksowe roboty drogowe wraz z wykonaniem zjazdów, zniwelowania zaniżeń na przejeździe kolejki wąskotorowej i montażem barier ochronnych. Inwestycja została podzielona na dwa etapy, a w ubiegłym roku wykonano tylko pierwszy.

Dziś ten odcinek pokonuje się z przyjemnością. Jazda po niewyremontowanym odcinku tej samej drogi to już nie lada wyzwanie. Ogromne nierówności (niekiedy nawet głębokie dziury), wąskie pole do manewru przy mijaniu i błoto po opadach deszczu sprawiają, że właściwie z Płaczek do Śniecisk trudno dojechać.

  Gmina Zaniemyśl ogłosiła przetarg na drugi etap przebudowy tej drogi. Tym samym jeszcze w tym roku powinniśmy płynnie pokonać cały dystans. Ofert można składać do końca marca. W zakres prac, które będzie musiał wykonać zwycięzca przetargu wchodzą m.in. odtworzenie granic pasa drogowego, karczowanie krzewów, wycinka drzew z karczowaniem pni i rozbiórka istniejących elementów drogi. Od wykonawcy oczekuje się też zrobienia 20-centymetrowej podbudowy (z czego 5 cm ma być położone mechanicznie) oraz ułożenia nawierzchni z betonu asfaltowego na jezdni i zjazdach. Dodatkowo należy wykonać oznakowanie pionowe i obsiać trawą pobocze. Podmiot wykonujący zlecenie musi również posprzątać teren poprzez wywiezienie odpadów biodegradowalnych oraz ziemi i gruzu z placu budowy. Nieprzebudowany dotychczas odcinek drogi gminnej Płaczki – Śnieciska ma długość 820 m.

Termin realizacji zamówienia mija 15 października. Zatem wszystko wskazuje na to, że już jesienią całą drogę z Płaczek do Śniecisk pokonamy bez utrudnień.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl