Śnieciska: Doczekają się drogi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ubiegłym roku Firma Robót Drogowych Krzysztof Kukulski z Kijewa wygrała przetarg, a następnie dokonała przebudowy drogi Płaczki – Śnieciska. Zakres prac obejmował kompleksowe roboty drogowe wraz z wykonaniem zjazdów, zniwelowania zaniżeń na przejeździe kolejki wąskotorowej i montażem barier ochronnych. Inwestycja została podzielona na dwa etapy, a w ubiegłym roku wykonano tylko pierwszy.

Dziś ten odcinek pokonuje się z przyjemnością. Jazda po niewyremontowanym odcinku tej samej drogi to już nie lada wyzwanie. Ogromne nierówności (niekiedy nawet głębokie dziury), wąskie pole do manewru przy mijaniu i błoto po opadach deszczu sprawiają, że właściwie z Płaczek do Śniecisk trudno dojechać.

  Gmina Zaniemyśl ogłosiła przetarg na drugi etap przebudowy tej drogi. Tym samym jeszcze w tym roku powinniśmy płynnie pokonać cały dystans. Ofert można składać do końca marca. W zakres prac, które będzie musiał wykonać zwycięzca przetargu wchodzą m.in. odtworzenie granic pasa drogowego, karczowanie krzewów, wycinka drzew z karczowaniem pni i rozbiórka istniejących elementów drogi. Od wykonawcy oczekuje się też zrobienia 20-centymetrowej podbudowy (z czego 5 cm ma być położone mechanicznie) oraz ułożenia nawierzchni z betonu asfaltowego na jezdni i zjazdach. Dodatkowo należy wykonać oznakowanie pionowe i obsiać trawą pobocze. Podmiot wykonujący zlecenie musi również posprzątać teren poprzez wywiezienie odpadów biodegradowalnych oraz ziemi i gruzu z placu budowy. Nieprzebudowany dotychczas odcinek drogi gminnej Płaczki – Śnieciska ma długość 820 m.

Termin realizacji zamówienia mija 15 października. Zatem wszystko wskazuje na to, że już jesienią całą drogę z Płaczek do Śniecisk pokonamy bez utrudnień.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Uratujmy Fabiana! Pokonajmy glejaka!
Siew buraków pełną parą
Zamów wywóz szamba przez aplikację
Akademia Żeglarstwa rozpoczęła sezon
Kiedy nastąpi koniec budowy makiety?