Łękno: Czerwone Lwy ze wsparciem dla Krzysztofa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zaniemyska Grupa Motocyklowa „Czerwone Lwy” po raz kolejny wykazała się wielkim sercem. Bezinteresownie niesiona pomoc tym razem dotarła do Krzysztofa z Polwicy.

Krzysztof Tumidaj od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Nie mówi, nie chodzi, wymaga stałej opieki i rehabilitacji, która jest niezbędna przy tym schorzeniu. W trudach codziennego życia pomaga mu mama Bożena. Miłośnicy dwóch kółek, „Czerwone Lwy” 25 stycznia zaprosili Krzysztofa do swojej „Lwiej Groty”.

Choć ich przyjaciel wcześniej już tam bywał, to jednak okazja nadarzyła się wyjątkowa, bowiem w siedzibie stowarzyszenia wyprawiono mu 30. urodziny. Wielką radość sprawiły jubilatowi otrzymane życzenia i prezenty, wśród których znalazło się zaproszenie od Grupy Motocyklowej „Kruk” z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny. Był tort i szampan ale przede wszystkim ciepła,rodzinna atmosfera. Krzysztofa może wspomóc każdy z nas przekazując 1 % podatku: KRS 0000270809, cel: Tumidaj, 6161.

Warto jednak dodać, że ten gest ze strony Lwów z Zaniemyśla nie jest odosobniony. Poza pasją związaną z motoryzacją, członkowie tej grupy często udzielają się w różnych charytatywnych projektach. Wspierają Fundację Pomocna Mama z Poznania, kwestowali w tym roku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy też zorganizowali konwój Świętego Mikołaja z prezentami dla dzieci. Na swojej trasie niejednokrotnie mają też wspomnianą Polwicę.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek