Zaniemyśl: Ogłosili pierwsze przetargi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gmina Zaniemyśl ogłosiła już dwa postępowania przetargowe na tegoroczne inwestycje. W pierwszym kwartale dojdzie też do kolejnych czterech przetargów.

Jak informowaliśmy w poprzednim wydaniu „Głosu Powiatu Średzkiego”, urzędnicy ogłosili przetarg na „rewitalizację obszarów zdegradowanych społecznie w miejscowości Śnieciska”. W ramach tej inwestycji wykonawca musi wykonać: boisko wielofunkcyjne, utwardzenie wjazdu i miejsc postojowych, rozbiórkę istniejących elementów boiska, wykonanie podbudowy pod płytę boiska i terenu utwardzonego kostką pozbrukową, montaż wyposażenia boiska, odwodnienie, humusowanie, obsianie trawą i opłotowanie boiska.

Ponadto trwa postępowanie przetargowe na przebudowę ulic Rekreacyjnej, Krótkiej i Wczasowej w miejscowości Zwola. W ramach tej inwestycji do wykonania jest: podbudowa pod nawierzchnią kostkową, budowa nawierzchni kostkowej i systemu odwodnienia ulic, regulacja wysokościowa studni i zaworów oraz oznakowanie poziome i pionowe. Całkowita długość projektowanych odcinków ulic wynosi łącznie 368 metrów. To będzie jedna z najdroższych tegorocznych zaplanowanych inwestycji. Do zrealizowania będą pierwsze dwa etapy.

W pierwszym kwartale zostaną ogłoszone też cztery inne postępowania przetargowe. Będą one dotyczyć: przebudowy drogi gminnej Zaniemyśl-Lubonieczek w zakresie budowy ścieżki rowerowej wraz z oświetleniem, przebudowy drogi Płaczki-Śnieciska, rozbudowy oświetlenia ulicznego i rekultywacji wód powierzchniowych Jeziora Raczyńskiego w Zaniemyślu.

Przypomnijmy, że w tym roku dojdzie jeszcze też m.in. do zakupu wozu pożarniczego dla OSP Kępa, termodernizacja szkoły podstawowej w Pigłowicach i budowy łącznika pomiędzy ul. Marcinkowskiego i Kochanowskiego w Zaniemyślu. Ponadto z budżetu gminy zostanie również udzielona dotacja na modernizację infrastruktury Średzkiej Kolei Powiatowej. Dodajmy, że w budżecie na tegoroczne prace inwestycyjne zaplanowano łącznie 5 milionów złotych.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek