Zaniemyśl: Kilka milionów na inwestycje

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na ostatniej ubiegłorocznej sesji radni przyjęli budżet na 2020 rok. Nie zabraknie w nim licznych inwestycji, które zostaną przeprowadzone w gminnych sołectwach.

Na inwestycje w tegorocznym budżecie zapisano 5 milionów złotych. Najbardziej kosztownym zadaniem będzie przebudowa ul. Spacerowej i Rekreacyjnej w Zwoli – etap pierwszy i drugi (860 tys. zł). Do kosztownych inwestycji należeć będą też: przebudowa drogi Płaczki-Śnieciska (610 tys. zł) i rewitalizacja obszarów zdegradowanych społecznie w Śnieciskach (610 tys. zł). Kolejne najbardziej wartościowe inwestycje to: budowa drogi rowerowej wraz z oświetleniem na drodze Zaniemyśl-Lubonieczek (480 tys. zł), zakup wozu pożarniczego dla OSP Kępa (420 tys. zł), termodernizacja szkoły podstawowej w Pigłowicach (300 tys. zł), zakup kompleksu pałacowego w Łęknie (220 tys. zł), rozbudowa gminnego oświetlenia ulicznego (198 72,96 zł), utwardzenie łącznika między ul. Marcinkowskiego i Kochanowskiego w Zaniemyślu (150 tys. zł) i udzielenie dotacji dla powiatu średzkiego na modernizację infrastruktury Średzkiej Kolei Powiatowej (100 tys. zł).

Kolejne nie mniej ważne zadania będą kosztować już poniżej 100 tys. zł. Do tych zadań należą: wykup gruntów pod budowę drogi i przepompownię ścieków (50 tys. zł), budowa pomostu cumowniczego wraz z podjazdem dla pojazdów ratowniczych (50 tys. zł), odtworzenie Domku Szwajcarskiego na Wyspie Edwarda (50 tys. zł), wykonanie ogrzewania gazowego w świetlicy w Lubonieczku (40 tys. zł), wykonanie ogrzewania gazowa w świetlicy w Kępie Wielkiej (40 tys. zł), budowa ul. Morelowej i Wiśniowej w Łęknie (30 tys. zł), utworzenie placu zabaw w Jaszkowie (27 tys. zł), rozbudowa systemu łączności dla straży pożarnej (22,5 tys. zł), przebudowa drogi gminnej w Czarnotkach (20 tys. zł), przebudowa ul. Wawrzyniaka w Zaniemyślu (20 tys. zł), rozbudowa oświetlenia ulicznie w Jaszkowie (18 748,58 zł), wykonanie dokumentacji adaptacji istniejącego budynku na świetlicę wiejską w Czarnotkach (14 tys. zł), budowa oświetlenia uliczne w Mądrych (12 695,50 zł), budowa ogrodzenia placu zabaw w Pigłowicach (12 tys. zł), rozbudowa oświetlenia ulicznego w Lubońcu (11 827,96 zł), doposażenie placu zabaw i zagospodarowanie miejsca na kąpielisko w Zwoli (11 tys. zł), zakup kamery monitorującej skrzyżowanie ulic Śremskiej i Poznańskiej w Zaniemyślu (10 643,13 zł), rozbudowa ogrodzenia przy szkole podstawowej w Zaniemyślu (10 tys. zł) i wykonanie ulicznego oświetlenia na ul. Chmielniki w Zaniemyślu (10 tys. zł).

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek