Zaniemyśl: Wąskotorówka wyjechała na tory [GALERIA ZDJĘĆ] Fot. Tomasz Grabus

Zaniemyśl: Wąskotorówka wyjechała na tory [GALERIA ZDJĘĆ]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wydawało się, że w tym roku nie wyjadą już na tory. Tymczasem średzcy kolejarze nie zwalniają tempa i organizują kolejne okolicznościowe kursy, które zorganizowano z okazji Mikołajek.

Miniony weekend na Średzkiej Kolei Powiatowej odbywał się właśnie pod znakiem mikołajowych przejazdów, które zostały przeprowadzone w miniony weekend. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę odbywał się jeden kurs prowadzony przez lokomotywę parową. Wśród pasażerów dominowały oczywiście rodziny z dziećmi. Pociągi wjeżdżały na stację w Zaniemyślu w samo południe.

Szczególną atrakcją dla dzieci była oczywiście wizyta Świętego Mikołaja, który przyjechał zabytkowym, strażackim Żukiem z 1989 roku.

Podczas mikołajkowych przejazdów można było usłyszeć mikołajkowe piosenki oraz utwory, które przybliżają atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Oprócz części kulturalnej, którą wspierali harcerze ze Środy była też część gastronomiczna powiązana z ogniskiem na stacji w Śnieciskach. Podczas postoju oprócz możliwości upieczenia kiełbasy z ogniska była też okazja do skosztowania grzanego wina oraz świątecznych pierników.

Łącznie w przejazdach wzięło udział około 300 osób.

– Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani weekendowymi wydarzeniami. Pozytywne opinie są dla nas motywacją. Był to ostatni przejazd Średzkiej Kolei Powiatowej w tym roku. Ufamy, że w pierwszym kwartale 2020 roku zorganizujemy kolejne pociągi, które przyciągną ponownie gości z różnych części naszego województwa, a także i kraju – informuje Krzysztof Kubiak, rzecznik prasowy Średzkiej Kolei Powiatowej.

Jednocześnie średzcy kolejarze dziękują wszystkim osobom i instytucjom, które zaangażowały się w organizację mikołajkowych przejazdów między Środą i Zaniemyślem. Dodajmy, że w przyszłym roku prawdopodobnie rozpoczną się prace związane z remontem wiaduktu nad linią kolejową między Poznaniem i Jarocinem oraz wymianą torowiska wąskotorówki. Na ten cel zarezerwowano wstępnie 800 tys. zł w budżetach powiatu oraz gmin Środa i Zaniemyśl.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek