W Zaniemyśl Cup 2017 wzięło udział 320 młodych karateków. W Zaniemyśl Cup 2017 wzięło udział 320 młodych karateków.

Święto karateków

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po raz drugi do Zaniemyśla zjechali karatecy z całej Wielkopolski, aby wziąć udział w Otwartych Mistrzostwach Karate WKF o Puchar Wójta Gminy Zaniemyśl.

Zaniemyśl Cup 2017, który odbył się 10 grudnia w zaniemyskiej hali widowiskowo-sportowej, zgromadził w sumie 320 zawodników reprezentujących 23 wielkopolskie kluby. Wśród nich znalazły się cztery z powiatu średzkiego: Tiger Zaniemyśl, Shori Środa, Mikasa Środa oraz Shinobi Dominowo. Najliczniejszą ekipę wystawili gospodarze z Tigera, którego barwy podczas imprezy reprezentowało 43 karateków. Shinobi reprezentowało 11 zawodników, a średzkie Shori i Mikasę odpowiednio 9 i 8 sportowców.
W ramach Zaniemyśl Cup 2017 młodzi karatecy rywalizowali w 100 konkurencjach. Najlepszą zawodniczką została Weronika Glapińska, która sięgnęła po złoto w trzech spośród nich: kata indywidualne, kumite indywidualne oraz kata drużynowe. Do najlepszych zawodników powędrowały medale i puchary, a także inne nagrody rzeczowe.
Zawody zorganizowane pod patronatem Wielkopolskiego Związku Karate WKF stały na wysokim poziomie, a zawodnicy rywalizowali w kumite, kata indywidualnym i drużynowym, fantomie, a poza tym „najmłodsi z najmłodszych” – także na torze przeszkód. Główna organizatorka zmagań karate, Monika Mydlarz, oraz otwierający turniej wójt Krzysztof Urbas wyrazili nadzieję, że kolejna, trzecia edycja Zaniemyśl Cup odbędzie się już za rok, tj. w grudniu 2018 roku.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 18 maja
Groził wysadzeniem mieszkania
Silny deszcz i możliwe burze
Koronawirus: Stan na dzień 17 maja
Koronawirus: Stan na dzień 16 maja