Zaniemyśl: Trzy pojazdy zderzyły się na ulicy Średzkiej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trzy auta zderzyły się na głównej ulicy w Zaniemyślu. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, 13 października.

Jak informuje średzka policja, 13 października około godziny 10.30 w Zaniemyślu na ulicy Średzkiej doszło do zderzenia trzech pojazdów. Funkcjonariusze ruchu drogowego oraz dzielnicowy Zaniemyśla ustalili, że mieszkaniec Śremu - kierujący pojazdem saab nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, w wyniku czego uderzył w tył poprzedzającego pojazdu marki bmw. Siła uderzenia była spora, dlatego uderzone bmw wjechało w tył kolejnego auta marki cheverolet captiva. Mundurowi ustalili, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi i nikt nie doznał obrażeń ciała, jednak droga w Zaniemyślu była zablokowana, do czasu usunięcia uszkodzonych pojazdów.

- Przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. 31-letni sprawca za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany grzywną i 6 punktami karnymi. Policjanci wskazują, że niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu oraz niedostateczna obserwacja przedpola jazdy są w czołówce przyczyn kolizji drogowych - informuje asp. Edyta Kwietniewska, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie.

Policjanci przypominają o dostosowaniu prędkości do warunków ruchu oraz o zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Kolizje z tego powodu odnotowywane są szczególnie często w miejscach, gdzie tworzą się korki i wynikają głównie z zagapienia się. Funkcjonariusze drogówki zalecają, by za kierowcą skupić się przed wszystkim na prowadzeniu auta i tym co dzieje się przed nami na drodze - dodaje Kwietniewska.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek