Zaniemyśl: Spędzają czas bez sieci

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

8 czerwca odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Dzieci bez sieci, czyli Klub Gier Planszowych”. Sobotnie przedpołudnie dostarczyło wielu pozytywnych emocji.

Podczas spotkania pojawiły się liczne gry znane wszystkim oraz totalne „świeżynki”. Była też dobra zabawa i zasady fair play, a w przerwie pyszne słodkości i lemoniada. Odzew wśród dzieci pozytywnie zaskoczył organizatorów, czyli Gryfindoor Centrum Językowe w Zaniemyślu. Dzieci zadeklarowały obecność na następnym spotkaniu, które odbędzie się już 13 lipca.

- Inspiracją do podjęcia takiej inicjatywy była obserwacja dzieci z mojego otoczenia, a także wykład z dr Andrzejczakiem na temat skali uzależnień dzieci od cyfryzacji. Postanowiłam zrobić pierwszy kroki przeciągnąć dzieci na dobrą stronę mocy. Są domy w których w planszówki gra się często, ale niestety większość rodziców po prostu nie ma czasu i wtedy dzieci są skazane na gry komputerowe – mówi Anna Wojtczak z Gryfindoor Centrum Językowe.

- W każdą drugą sobotę miesiąca będziemy się spotykać w Gryfindoor Centrum Językowym i grać w planszówki przez całe dwie godziny. Drodzy Rodzice, wy w tym czasie możecie spokojnie ogarniać sobotnie zakupy, kosić trawniki, a my odciągniemy wasze pociechy od ekranów telewizorów, komórek i tabletów. Ponadto w pierwszej połowie lipca organizujemy warsztaty letnie dla dzieci i serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy! Więcej informacji na naszej stronie internetowej oraz pod numerem telefonu 506 146 196 – dodaje Anna Wojtczak.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek